Anne Oja • 4. august 2011 • 2 min
Jaga lugu:

Alvar Ild ja Indrek Toome müüsid osaluse SRVs

Ild tunnistas Äripäevale sel nädalal, et aktsiad on müüdud. "Aktsiate müük vastab tõele ja põhjuseks on aastate eest aktsionäride vahel sõlmitud vastav kokkulepe, mille alusel tehing ka realiseeriti. Müügitehingus on poolte vahel kokkulepe, et tehingu hind on konfidentsiaalne ega kuulu avalikustamisele," selgitas ta.

"Vastavalt esialgsele kokkuleppele jätkame SRV palvel kolme aasta jooksul koostööd konsultantidena," täpsustas Ild.

Aktsiad liikusid. Väärtpaberite keskregistri andmetel toimus SRV Kinnisvara aktsiatega kaks tehingut. Kokku vahetas omanikku 140 aktsiat. Just nii palju väärtpabereid oli vähemusaktsionäridel Ildil ja Toomel. Äriregistri andmetel kuulus Ildile 19% ja Toomele 16% SRV Kinnisvarast.

SRV Kinnisvara AS on SRV Yhtiöt OY tütarettevõte Eestis. SRV kontserni käive aastal 2010 oli 485 miljonit eurot ja kasum 13 miljonit eurot. SRV tegutseb Soomes, Venemaal ja Balti riikides.

SRV Kinnisvara tegutseb projektipõhiste tütar- ja sidusettevõtete kaudu. Ettevõtte käive koosneb peamiselt osutatavatest teenustest, kasum kujuneb nii teenuste müügist kui ka tütarettevõtete kasumitest, selgitab ettevõte majandusaruandes.

Mullu teenis SRV Kinnisvara juba kolmandat järjestikust aastat kahjumit, mis ulatus 21,6 miljoni kroonini. Kahjumit tekitasid peamiselt kinnisvaraarenduseks võetud laenude intressid. Töö eelnevalt külmutatud arendusprojektidega jätkus paberil, piirdudes vaid ehitus- ja projekteerimiseelse faasi ning müügiga.

2010. aastal töötas SRV Kinnisvaras keskmiselt neli inimest, koos sotsiaalmaksuga oli palgakuluks ligi 1,7 miljonit krooni. Nõukogus olnud viis inimest sai kokku 0,5 miljonit krooni. Ainsale juhatuse liikmele palka ei makstud.

SRV Kinnisvara juhtkond näeb ette kriisi jätkumist ka 2011. aastal, täpsustas majandusaruanne. Võttes arvesse kinnisvaraturu arenguprognoose, on SRV Kinnisvara lähimad eesmärgid ettevaatlik investeerimispoliitika, peatatud arendusprojektide ettevalmistamine ning valikuline arendusprojektide elluviimine.

Ernst & Young Baltic ASi vandeaudiitor Ivar Kiigemägi rõhutas hinnangus majandusaruandele, et SRV Kinnisvara omakapital oli aastavahetuse lõpu seisuga 35,4 miljoni krooni ulatuses negatiivne. Kuna ettevõtte aktsionärid olid kinnitanud plaani omakapitali suurendamiseks, ei näinud audiitor selles aga probleemi.

Nõue üleval. Ühtlasi juhtis Kiigemägi tähelepanu sellele, et SRV Kinnisvara bilansis oli 31. detsembri seisuga kajastatud kontsernikonto 82,6 miljoni kroonine laenunõue tütarettevõtete vastu, mis sisaldas ka intressinõuet. Laenu tagasimaksmine sõltub tütarettevõtetes asuvate arendusprojektide rahakäibest, mida ei ole võimalik praegu hinnata.

SRV Kinnisvara asutati 1992. aastal ning selle tuntumad arendusobjektid on Radisson SAS hotell, Viru Keskus ja Osten Tor.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt