Sportlandi omanik ostis Verevi motelli

Kadri Jakobson 05. august 2011, 00:00

"Motelli ost on osa pikaajalisest strateegiast, mille eesmärk on muuta Elva taas atraktiivseks suvituslinnaks, aga ka kujundada linnas välja Eesti parim elu- ja töökeskkond," ütles Altraja.

Põlise elvalasena peab ta oluliseks panustada kodulinna arengusse.

"Usun, et kõik inimesed peaksid tänapäeval ja ka üleüldse rohkem tähelepanu pöörama oma juurtele - kodukohale, kust nad on võrsunud ning mis on kujundanud nende väärtushinnangud. Elva on mulle palju andnud ning ma soovin sellele ainulaadsele linnale palju tagasi anda," rääkis Altraja.

Prioriteediks spordikaubandus. "Minu elus on loomulikult peamine prioriteet Sportland, kus on võetud teadlikult suuremaid riske, kaasatud oma ala kompetentsemaid spetsialiste, seatud ambitsioonikad eesmärgid ja seljataga hästitoimiv ja unikaalne koostöösuhe Anti Kallega. Seda kõike tahaks veel väga pika aja jooksul jätkata," rääkis Altraja.

Ostuhinda polnud Altraja nõus avaldama. "See ei oma antud kontekstis mingit tähtsust ning ka see, et Äripäev selle vastu huvi tunneb, pole iseenesest euroopalik tava. Teiste rahakotis tuhnimine käib pigem kaasas kõmu-uudiseid ja odavat populaarsust taga ajavate ajalehtedega."

Altraja sõnul plaanib ta integreerida Elva Eesti spordi- ja kultuuriellu. Ta ütles, et pole palju majutuskohti, kus 300 meetri kaugusel on heatasemeline jalgpalli- ja kergejõustikustaadion, seminari pidamise võimalused Elva kooli näol, ideaalsed tingimused tantsuspordi- ja korvpallilaagrite jaoks, männimets, jooksuring, matkarajad mis tahes spordialade harrastajatele jne.

Lisaks on Altraja ette võtnud ka uue hotelli projekteerimise ja arendamise Elva raudteejaama vastu aadressile Kesk 40.

Altraja ütles, et Elwa hotelli taaskäivitamine on osa Elva kui puhkelinna arendamise strateegiast. Hotelliprojekti on ta põhitegevuse kõrval viimase 12 aasta jooksul ümberprojekteeritud ning kaasajastatud. Viimane ümberprojekteerimine pole veel lõppenud, ütles ta.

"Hea võimalus on projekteerimisel käia kaasas viimaste trendidega - energiasäästlik maja ja taastuvenergia maksimaalne kasutamine on suunanud mind projekti üha täiustama. Ka Eesti majanduse areng on olnud põhjuseks, miks ei olnud ratsionaalne seni projekti käivitada. Aga arendatav projekt, ehkki hobi korras, saab ükskord ikka valmis ja peab saama eeskujuks kogu väikelinna miljööle," selgitas Altraja.

Ta lisas, et investoreid ja huvilisi on rohkem, kui oleks oodanud.

"Kuna enamik neist ei taju Elva arenguid nii täpselt ja sügavalt nagu mina, pole ma eriti innustunud neid projekte kellegagi jagamast. Ka pole mul nende projektidega kuhugi kiiret. Olen võtnud Elvas sihiks teha asju, kui keskkond selleks on küps, ja aidata kaasa keskkonna kujunemisele ja arengule pigem igapäevaselt," ütles ta.

Eelleping sõlmitud Hugo Raudsepp Property OÜga. Verevi motelli senise omaniku, Silsan Grupi juhatuse liikme Silver Hage sõnul on sõlmitud eelleping motelli üleandmiseks ja müügiks Are Altraja firmaga Hugo Raudsepp Property OÜ. Hage ütles, et täpsemaid müügitingimusi ja hinda ta öelda ei saa, kuna tegemist on konfidentsiaalsuse nõudega.

Hage põhjendas müügiotsust sellega, et tema tegemised on rohkem Tallinnas. "Kuna Are on kohalik, siis oli tal suur huvi selle vastu," lausus Hage. Ta lisas, et ühe hooaja teevad nad siiski motelli arendamisel koostööd.

Sportlandil keerulised ajad seljataga. Altrajal on Sportlandi ühe omanikuna seljataga keerulised aastad. 2009. aastal seisis Sportland silmitsi pankrotiga. Samal ajal, kui käisid läbirääkimised pankadega, tõmbasid omanikud ettevõtet jõuliselt koomale - suleti kolmandik kauplusi, koondati rohkem kui kolmandik töötajatest.

18 kuud kestnud läbirääkimised päädisid mullu jaanuaris Sportland International Group ASi (SIG) ning Swedbanki juhitud kreeditoride sündikaadi restruktureerimise kokkuleppega, mille kohaselt jätkas Swedbanki juhitav sündikaat SIG äritegevuse toetamist. Kokkuleppega refinantseeriti kõik tütarettevõtete kohustused finantsasutuste ees ja kontserni laenud muudeti sündikaatlaenuks tagasimakse lõpptähtajaga 2014. aastal.

Kuidas pankade eest suurte kohustustega ja laenude tagasimaksmiseks ajapikendust saanud Sportlandi omanik jaksab selle kõige kõrvalt veel hotelle osta ja arendada?

"Vastaksin sellele niiviisi, et kuidas selle kõrvalt jõuab veel lapsi teha, vanemaid hooldada ja kodu korras hoida... Usun, et kõik peab olema tasakaalus - kui hing on rahul ja teatud hobidega tegelemine annab hoopis lisaenergiat, jõudu ja usku edasi liikumiseks, siis on see ka kasuks Sportlandile ja Sportlandi arengule. Igal pool on meeskonnatöö, kus pole küsimus kindlasti kulutatud ajas, vaid õigel moel kulutatud energias, leidmaks ja suunamaks õigeid inimesi nii, et tulemus oleks positiivne," ütles Altraja.

"Sportland ning kogu grupp on praegu kaks korda väiksem, kui oli 2007. aastal. Seega tegevusi on füüsilises mõõtmes ka vähem, sest turg ja haare on majanduskriisi tagajärjel kokku tõmbunud," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing