Laar ütleb - NATO-l on aeg ärgata

Kadrin Karner 05. august 2011, 13:20

Kaitseminister Mart Laar ütles Ameerika Ühendriikide strateegilise väejuhatuse konverentsil peetud kõnes, et NATO-l on viimane aeg ärgata ning asuda aktiivsemalt vastu küberohtudele.

„Küberruumist lähtuvate ohtude tõrjumiseks on oluline teha koostööd nii valitsusasutuste vahel kui laiemalt, kaasates koostöösse ka erasektori ja kodanikuorganisatsioonid ning tugevdades oluliselt riikidevahelist koostööd,“ rääkis minister konverentsil.

Kaitseminister esines USA strateegilise väejuhatuse (STRATCOM) konverentsil, kus käsitleti nii tuumarelvade tulevikku Euroopas kui kübersõjaga seotud küsimusi.

Kunagise USA strateegiliste õhujõudude juhatuse ülesandeid täitev STRATCOM juhib tuumarelvi kandvate lennukite, laevade, allveelaevade, rakettide ja raketikaitse kõrval ka USA kosmosejõude ning kübersõda.

Kaitseminister Laar külastas ka STRATCOM-i juhtimiskeskust Omaha lähedal ning kohtus väejuhatuse ülema kindral C. Robert Kehleriga, kellega arutati USA ja Eesti kaitsealast koostööd, raketikaitsekilbi väljaehitamist Euroopasse ning samme küberkaitse tõhustamiseks. Kindral Kehler avaldas kohtumisel tunnustust Eesti poolt sellel alal astutud sammudele ning pidas vajalikuks koostöö edasist tõhustamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2011, 13:20
Otsi:

Ava täpsem otsing