Ettevõtja pole Swedbankiga rahul

Birjo Must 10. august 2011, 00:00

Pank lubas asja vajadusel uurida.

Aruandes on kirjas, et seoses ülemaailmse kriisiga langesid osa OÜ Payles omaduses olevate väärtpaberite hinnad üle 50%. Portfelli võimenduseks ja portfelli tagatisel võetud laenu tagatis langes aasta lõpus alla lubatu ja ettevõte oli sunnitud likvideerima osa väärtpaberitest väga ebasoodsate hindadega. "Suure pettumuse valmistas Swedbank, kes portfellihaldurina ei võtnud midagi ette nende hallatava portfelli väärtuse kaitsmiseks. Puudulikud on ka Swedbanki igakuised raportid, millest ei selgu kuu tulemus, ainuke võrdlus on soetushinnaga. Käesolevaks hetkeks on OÜ Payles otsustanud lõpetada investeerimisalase koostöö Swedbankiga," seisab aruandes.

Kohava ei soostunud teemat Äripäevale pikemalt kommenteerima.

Pank on portfellihalduse korda muutnud. Swedbank teatas pressiesindaja vahendusel, et konkreetset kliendisuhet pank kommenteerida ei saa, küll aga suhtub pank sellistesse asjadesse väga tõsiselt. "Vajadusel algatatakse pangasisene juurdlus ja analüüsitakse kliendi varaga tehtud tegevusi. Seejärel saab juba astuda konkreetsemaid samme, et parandada vajadusel nii töö kui ka meeskonna kvaliteeti," selgitas pressiesindaja.

Panga kinnitusel on portfellihalduses toimunud olulisi muudatusi. Näiteks on portfellihalduse meeskond ülebaltiline, varahalduse alal töötab umbes 40 inimest. "Lisaks rakendame portfellihaldamisel institutsionaalse varahalduse filosoofiat ning parandanud oleme ka klientidele raporteerimise süsteemi," kinnitati pangast.

OÜ Payles tegutseb peamiselt finantsinvesteeringute alal. 2010. aastal oli põhitegevuseks raamatute toimetamine. Ettevõttele kuuluvad Viljandi Tõstetööd OÜ ning Kloostrimetsa Arenduse OÜ. Payles OÜ käive ulatus 2010. aastal 27 581 kroonini ja kahjum oli 3,57 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing