Ettevõtja: Swedbank valmistas pettumuse

Birjo Must 09. august 2011, 10:53

Metsaärimees ja endine Sylvesteri väikeomanik Margus Kohava kritiseerib oma ettevõtte Payles OÜ aruandes väga otse ja julgelt Swedbanki väärtpaberiportfelli haldureid.

„Seoses ülemaailmse kriisiga langesid osade OÜ Payles omaduses olevate väärtpaberite hinnad üle 50%. Portfelli võimenduseks ja portfelli tagatisel võetud laenu tagatis langes aasta lõpus alla lubatu ja ettevõte oli sunnitud likvideerima osa väärtpaberitest väga ebasoodsate hindadega. Suure pettumuse valmistas Swedbank, kes portfellihaldurina ei võtnud midagi ette nende hallatava portfelli väärtuse kaitsmiseks. Puudulikud on ka Swedbanki igakuised raportid, millest ei selgu kuu tulemus, ainuke võrdlus on soetushinnaga. Käesolevaks hetkeks on OÜ Payles otsustanud lõpetada investeerimisalase koostöö Swedbankiga,“ seisab aruandes.

Kohava ei soostunud teemat Äripäevale pikemalt kommenteerima.

Swedbank teatas pressiesindaja vahendusel, et konkreetset kliendisuhet pank kommenteerida ei saa, küll aga suhtub pank taolistesse asjadesse väga tõsiselt. „Vajadusel algatatakse pangasisene juurdlus ja analüüsitakse kliendi varaga tehtud tegevusi. Seejärel saab juba astuda konkreetsemaid samme, et parandada vajadusel nii töö kui meeskonna kvaliteeti,“ selgitas pressiesindaja. 

Panga kinnitusel on portfellihalduses toimunud olulisi muudatusi. Näiteks on täna kogu portfellihalduse tiim ülebaltikumiline ehk klientide parimates huvides töötab Baltikumi suurim varahalduse tiimis umbes 40 inimest. „Lisaks rakendame portfellihaldamisel institutsionaalse varahalduse filosoofiat ning parandanud oleme ka klientidele raporteerimise süsteemi,“ kinnitati pangast.

OÜ Payles asutati 12. juulil 2002. aastal. Ettevõtte põhitegevusteks oli peamiselt finants-investeeringud. 2010 aastal oli firma põhitegevuseks raamatute toimetamine. Ettevõttele kuuluvad Viljandi Tõstetööd OÜ ning Kloostrimetsa Arenduse OÜ.

Payles OÜ müügikäive ulatus 2010. aastal 27 581 kroonini (1763 eurot) ja kahjum oli -3,57 miljonit krooni (0,23 miljonit eurot).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. August 2011, 15:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing