Finantskoolitaja: hommikul ostan, õhtul müün

Anne Oja 10. august 2011, 08:12

Viimastel päevadel olen hommikuti aktsiaid ostnud ja õhtul neid müünud, rääkis väikeinvestorist koolitaja ning mitmete finants- ja juhtimisraamatute autor Sander Karu.

"Viimastel päevadel hommikuti ostan ja õhtuti müün, aga kommenteeriksin meelsamini finantsjuhtimise, eelarvestamise, kuluarvestuse ja raamatupidamise teemasid, mis omavad lugeja jaoks rohkem väärtust. Ei taha börsiteemadel spekuleerida, sest seda udu ja vahtu on niigi liiga palju," vastas Karu eile pärastlõunal Äripäeva küsimusele, mida ta börsiinvestorina praegu mõtleb, kas müüb või ostab aktsiaid.

2010. aasta majandusaruande järgi seisis Sander Karule kuuluva Rafiko OÜ 4,5 miljoni kroonisest bilansimahust väärtpaberites ligi 2,3 miljonit krooni. Aasta varem oli Rafiko omandis olevate väärtpaberite bilansiliseks väärtuseks ligi 2,7 miljonit krooni.

Põhiosa Rafiko miljonikroonisest müügitulust tuli koolitustegevusest. Majanduslanguse tõttu vähenes koolitusest saadav 2009. aastaga võrreldes ning aktsiaturgude langusest teeniti kahjumit, selgub aruandest. Vaatamata keerulisele majanduskeskkonnale jäi Rafiko 2010. aasta kokkuvõttes siiski rohkem kui 100 000 krooniga plussi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2011, 11:42
Otsi:

Ava täpsem otsing