Investor Toomas müüs aktsiaid

Romet Kreek 11. august 2011, 16:23

Investor Toomas sulges täna täielikult positsioonid finantssektoris, et piirata kahjumit.

Müüdud sai 500 Banco Santanderi aktsiat ja 3000 Mapfre aktsiat. Viimase 24 tunni jooksul on tulnud väga muret tekitavaid uudiseid, mis viitavad Prantsuse pankade raskenevale ligipääsule pankdevahelisel rahaturul, kuna teised pangad peavad pankade riske liiga kõrgeteks ja eelistavad nendega väiksemas mahus tehinguid teha. Selline areng on väga muret tekitav ja ei jää piirdu ilmselt vaid Prantsusmaaga.

Maprfe aktsiad said müüdud 18 protsendise kahjumiga, Santanderi omad 35 protsendise kahjumiga, arvestamata vahepeal saadud dividende. Sai liiga vara nina topitud euroala perifeeriamaade finantssektorisse või õigemini liiga kaua sinna istuma jäädud.

Ka sai müüdud kõik 10 000 TEO LT aktsiat, praktiliselt soetushinnaga, mälestuseks kenad dividendid. Euroopas leidub kõrgema dividenditootlusega aktsiaid telekommunikatsioonisektoris ning TEO LT on TeliaSonera poolt etteseatuna ettevõttena kasvuraskused (puudub mobiilside üksus).

Investor Toomas on Äripäeva välja mõeldud tegelane, kelle käsutusse anti 2002. aasta alguses investeerimiseks miljon krooni reaalset raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2011, 16:23
Otsi:

Ava täpsem otsing