Põlva on sel nädalavahetusel heade mõtete linn

ÄP 12. august 2011, 00:00

Lõuna-Eesti pisikeses linnas toimub Uue Ajastu festival teist korda. Ettevõtmise idee on tuua kunst ja muusika linnatänavatele, et häälestada linnakodanikke festivali positiivsetele sagedustele.

Neljal festivalipäeval aitavad külalistel selleni jõuda 16 artisti ja kollektiivi, teiste seas postrokki viljelev Mooncake Moskvast, Superficial Random Knowledge Porridge Peterburist, Outloudz, Mimicry, Vaiko Eplik ja Eliit, Silvi Vrait-Wright & Co jt.

Maiuspala Mahavoki austajatele. Festivali teisel päeval saavad kõik Mahavoki fännid osa enneolematust bändi loomingu esitusest. Ühes E STuudio tütarlastekooriga tuleb ettekandmisele läbilõige bändi tuntumatest lugudest.

Lisaks kuuleb õhtu saabudes Mahavoki kosmilist instrumentaalkava "Galaktikad".

Mahavoki ühe asutaja ja helilooja Heini Vaikmaa sõnul on bändi ja koori vaheline koostöö juba pikka aega aktiivsena püsinud.

"Möödunud aastal vahetult enne jõule osalesin E STuudio kontserdil küll üksi, aga Mahavoki repertuaarile keskendunult. Kuna Uue Ajastu festivalil sattusime mõlemad esinejate nimekirjas olema, mõtlesime, et miks mitte kogu koosseisuga koori saata," avas Vaikmaa idee tagamaid.

Nagu öeldud, saab kuulda ka Mahavoki viimase instrumentaalplaadi "Galaktikad" materjali. "Oleme nüüdseks juba üsna mitu aastat uue materjaliga esinenud. Kogu aeg ei saa ju vana juures olla," põhjendas Vaikmaa.

Küll aga lubas muusik, et Mahavoki õhtusel kontserdil tulevad esitusele ka vokaaliga lood, mis laiemale publikule veel vähe teada on.

"Vaheldust on vaja ja selline tegutsemine on väga kihvt," lisas ta.

Veel kergitas Vaikmaa saladuseloori järgmise aasta plaanidelt, kui Mahavok saab 30aastaseks. "Loodetavasti esineme siis koos Kare Kauksiga ning publikuni jõuab uut materjali."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing