Venemaa majanduskasv valmistas pettumuse

Fredy-Edwin Esse, California 11. august 2011, 12:49

Venemaa majanduskasv aeglustus juba teist kvartalit järjest nii tööstussektori kasvu aeglustumise kui inimeste ostujõudu kahandanud inflatsiooni tõttu.

Venemaa sisemajanduse koguprodukt kasvas teises kvartalis võrreldes aastataguse ajaga 3,4% võrra, samas kui esimese kvartali kasv oli 4,1%, vahendab Bloomberg.

Bloombergi poolt küsitletud 14 ökonomisti progoosisid keskmiselt kasvuks 4% ning prognoosid varieerusid 3,7% ning 5,3% vahel. Venemaa majandusministeerium prognoosis läinud kuul kasvunumbriks 3,7%.

Venemaal on hetkel raskusi jõudmaks tagasi kriisieelsetele kasvutasemetele, sest aeglaselt taastuv maailmamajandus vähendab nõudlus riigi poolt eksporditavatele toorainetele.

President Dmitri Medvedev on sihiks võtnud saavutada järgmise viie aasta jooksul keskmiselt 8% aastane majanduskasv, et pidada sammu teiste BRIC riikide Brasiilia, India ja Hiinaga. Peaminister Vladimir Putin ütles mais, et Venemaa peaks kahekordistama enda SKPd järgneva 10 aasta jooksul, et olla viie suurima majanduse seas maailmas.

"Kahtluseta on tegu vaimu alandava numbriga," ütles Moskva Barclays Capitali vanemökonomist Vladimir Pantjušin Bloombergile. "Majanduskasv on viimasel ajal Venemaa nõrgim lüli. On poliitiline faktor ehk mure valimiste pärast, kuid kasvumure on minu arvates täpselt sama tähtis."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2011, 13:01
Otsi:

Ava täpsem otsing