Eestlane edutati Lindströmi globaalseks müügijuhiks

Birjo Must 12. august 2011, 12:26

Sel suvel edutati Lindström Eesti müügidirektor Vahur Vanker tekstiiliteenuste pakkuja Lindström grupi globaalseks müügidirektoriks, kes juhib müüki suurklientidele suure potentsiaaliga Hiina ja India turgudel.

„Tööpakkumise võtsin vastu väga hea meelega, eks olin natuke üllatunud ja natuke meelitatud,“ kirjeldas esialgseid emotsioone Vanker, kes sai teate mais ja sõitis juba juuni alguses esimesele Hiina reisile.

Vankri sõnul on tema uuteks tööülesanneteks müügijuhtimise auditeerimine Hiinas ja Indias ehk siis kohapealsete üksuste töö hindamine ning arendamine. „Pluss siis läheb mõlemas riigis 50protsenti töökoormusest globaalklientidega ja kohalike suurklientidega läbirääkimisteks. Mõlemas riigis on väga palju globaalseid kliente, kelle tootmised on sinna viidud,“ rääkis ta. Näiteks on Hiinas Lindströmi suurklientideks umbes 5000 töötajaga Volkswageni, Mercedese ja teiste tuntud autotööstuste tehased, Indias aga sama suure töötajaskonnaga farmaatsiatehased.

Hiinas on Lindström tegutsenud neli ja Indias kolm aastat, seega on tegemist ettevõtte jaoks uue regiooniga, kus kasvuruumi palju. Lisaks on Vankri kinnitusel ettevõtte kontseptsioon mõlemas riigis uus ja tundmatu, näiteks Hiinas on vaid üks konkurent ja Indias puuduvad need üldse.

Esialgsete plaanide kohaselt juhib Vanker müüki kahes riigis vähemalt aasta ja siis selgub, kas kohapealsed inimesed saavad ise hakkama või tuleb tähtaega pikendada. Vankrile jäävad alles ka endised töökohustused. „Hetkel pean toimetama kahel rindel, sest pean hoidma ka Eesti müügil silma peal,“ selgitas ta. 
Ühtekokku 4,5 aastat Lindströmis töötanud Vahur Vanker juhib Hiina-India müügitegevust nii, et viibib igas riigis kohapeal kaks nädalat, ülejäänud aja käib töö e-posti ja telefoni teel.

Enne Lindströmi töötas Vanker ettevõttes Salesforce OÜ, mis rendib müügitöötajaid.

Lindström sai alguse pereettevõttest, mis asutati 1848. aastal Soomes. Ettevõtte  põhitegevuseks on vahetusvaipade ja töörõivaste renditeenus. Lindström tegutseb Soomes, Valgevenes, Bulgaarias, Eestis, Hiinas, Indias, Leedus, Lätis, Poolas, Rootsis, Rumeenias, Saksamaal, Slovakkias, Sloveenias, Suurbritannias, Tšehhis, Türgis, Ukrainas, Ungaris ja Venemaal, omades Soomes ja Rootsis lisaks haruettevõtet Comforta Oy. Firma annab tööd 2400 inimesele üle maailma ja ettevõtte 2010. aasta käive oli 249 miljonit eurot.

Eestis alustas Lindström tegevust 1992. aastal. Ettevõttel on teeninduskeskused Tallinnas, Tartus ja Lool, kus töötab ühtekokku ligi 100 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. August 2011, 12:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing