Hiinas avastati 22 Apple'i libapoodi

Kadrin Karner 13. august 2011, 09:12

Hiinas asuvas Kunmingi linnas avastasid ametivõimud 22 libakauplust, mis kasutasid ebaseaduslikult Apple'i brändi ja logo, vahendas BBC.

Esialgse otsimise käigus leiti üles viis võltspoodi. Kahele poele anti koheselt litsentsi puudumise tõttu käsk sulgemiseks.

Uurimist litsentsita Apple'i kaupluste kohta alustati pärast seda, kui üks linnas elav ameeriklane kirjeldas oma veebipäevikus, kuidas ta oli hiljuti ühte sellist poodi külastanud.

Ta nimetas külaskäiku "ilusaks varguseks", kirjeldades, kui kaugele poe omanikud olid läinud, et kopeerida Apple'i kaupluse sisekujundust ja õhkkonda. Töötajad kandsid sama värvi T-särke nagu tõelised Apple'i töötajad ning kandsid uhkusega samasuguse kujundusega kaelapaelu, kirjeldas ameeriklane. Ka poe töötajad väitsid, et nende teada töötasid nad tõelises Apple’i poes.

Kunmingi tööstuse ja kaubanduse administratsioon teatas, et uurimise käigus avalikustati suur hulk poode, mis kuritarvitasid Apple'i registreeritud kaubamärke.

Kõikidele kauplustele anti käsk lõpetada logode kasutamine, sest Hiina seadused keelavad kopeerida teiste ettevõtete nö ilmet.

Praegu ei ole veel teada, vale Apple’i kauplused müüsid seaduslikke Apple'i tooteid või olid need ostetud nn hallilt turult.

Kunmingi jaekaubanduse järelevaataja ütles, et nad seavad üles koha, kuhu inimesed saavad volitamata Apple'i poodidest teada anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2011, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing