Vaata, mille üle rõõmustab ja kurvastab Äripäev

13. august 2011, 08:57

Äripäev restas ka sel nädalal olulisemad sündmused, mille üle jääb vaid rõõmustada ja kurvastada. 

Rõõmustab

Eesti ujub vastuvoolu. Üks kolmest reitinguvaalast – Standard & Poor’s – tõstis kahe pügala võrra Eesti riigireitingut ajal, mil paljud teised ootavad enda oma alanemist. Nüüd oleme AA klubis, kuigi ühed vaesemad, kui arvestada SKPd elaniku kohta.

Majanduskasv on suur. Viiendat kvartalit järjest Eesti majandus kasvab. Tänavu lausa üle 8 protsendi. Kas hakkame ettevaatlikult optimistideks muutuma? Eesti osas jah. Kui aga vaid seda Euroopat ja USAd ees ei oleks, kus majanduskasv loodetust väiksemaks jääb.

Raasuke tuleb tagasi. Muidugi on kahju, et Skandinaavia suurpanga tippjuhtkonnas nüüd enam eestlast pole, kuid kuna Erkki Raasuke lubas tuleviku Eestiga siduda, võib sellest lahkumisest kasu tõusta siingi. Äripäev jääb huviga ootama Raasukese uut väljakutset.

Euribor langeb. Eluasemelaenude baasiks olev 6 kuu Euribor langeb – kolme aasta taguselt kõrgajast on alla tuldud pea neli protsendipunkti. Ning näha on, et turud ootavad languse jätkumist. See on väikeseks lohutuseks börsidel
toimuva kõrval.

Kurvastab

Draama kaitseministeeriumis. Mujal läänemaailmas nähtud kaadrid tulistamisi ja pantvangidraamasid lahendavate politsei eriüksuste tööst edastati eile õhtul meie oma kaitseministeeriumist. Õnneks süütuid inimesi ei hukkunud.

Börsipaanika. Börsid üle kogu maailma on punased. Kuigi USA majandus kasvab loodetust aeglasemalt ja kolmandik eurotsoonist küsib varsti abi, tuletame meelde, et kolm aastat tagasi oli asi ikka palju hullem. Börsid on nendelt madalseisudelt ikka veel kaugel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2011, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing