Hoidke silm peal Saksa autotootjate aktsiatel

Fredy-Edwin Esse 15. august 2011, 00:00

Saksa kõrgema klassi autotootjad peaksid analüütikute ja investorite sõnul majanduse jahenemisele paremini vastu seisma kui odavamaid autosid tootvad firmad nagu Renault või Fiat. Suurest kolmikust särab praegu kõige eredamalt Daimleri aktsia, mille näitajad on igati köitvad.

Stabiilne ja kindel investeering. Luksusautode tootjad peaksid loogika kohaselt kehvadele aegadele paremini vastu saama, kuna neid autosid ostvatel inimestel jagub endiselt vara, vaatama majanduse jahtumisele.

"Saksa kõrgema otsa autotootjad on kaugelt parim panus praegu," ütles SEB Varahalduse fondijuht Jürgen Meyer Bloombergile. "BMW, Audi, Mercedes ja Porsche pakuvad kõige stabiilsemat ja turvalisemat investeeringut. Suuremate luksusautode tootjate väljavaadete osas olen ma endiselt väga muretu."

Viimaste nädalate jooksul on investorid massiliselt hüljanud autotootjate aktsiaid kartuses, et majanduse jahtumine tähendab halba ka autotööstusele, kus mõned ettevõtted alles väljuvad kriisist.

Head näitajad. Daimleri ja ka teiste eeliseks Prantsuse ja Itaalia rivaalide ees võib lugeda ka head finantspositsiooni, sest võlad on väikesed ja vaba raha hulk mitu korda suurem. See loob eeldused võimaliku kriisiga paremini toime tulema.

Ka Daimleri aktsiat vaadates avaneb ilus pilt. Reede keskpäevase seisuga oli Bloombergi andmetel firma aktsia aastatagusest tasemest kõigest 1,1% kõrgemal. Võrreldes 52 nädala madalaima tasemega on aktsia praegu vaid 7,4% kõrgemal. Daimleri dividenditootlus on viisakad 4,77%, kasumi-hinna suhe suhteliselt madalal 7,65 tasemel ning omakapitali tootlus 13,5.

Mõistagi ei tasu ühessegi aktsiasse suhtuda kui kindlasse investeeringusse, kuid võrreldes näiteks pangandussektoriga on Saksa autotootjate aktsiate ostmine kordi turvalisem investeering. Lisaks loeb ka ajastus, mistõttu otsustasingi oluliselt alla tambitud aktsiat ka endale soetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing