Suklese kohtuasi jätkub kinniste uste taga

ÄP 17. august 2011, 00:00

Süüdistatava kaitsja Küllike Namm taotles 10. augustil tehtud avalduses istungite kinniseks kuulutamist seoses arutlusele tulevate delikaatsete isikuandmetega, vahendas ERR.ee. Kohus otsustas Suklese kaitsja taotluse kohtumenetluse huvides rahuldada, kuivõrd tegemist on lühimenetlusega ja sellisel puhul oleks osaliselt kinnise, osaliselt avatud istungi korraldamine komplitseeritud.

Mägi sõnul on tema kaitsealuse seisukoht, et avalikkuse huvides oleks, et see istung oleks avalik, sest menetletava teo puhul on tegemist ründega põhiseadusliku korra vastu ja olulise põhiõiguse riivega.

Ettevõtja Tullio Libliku sõnul on toimikus Suklese teo kohta tõsised tõendid. "Ligikaudu aasta eest, kui lugu minu jaoks teatavaks sai, tundus endise äripartneri poolt palgamõrva kavandamine pigem müstika valdkonda kuuluvat. Paraku on toimikus sisalduvad tõendid hirmutavalt konkreetsed," seisab Libliku ajalehele saadetud teates. "Nähtub nii minu kui ka minu lähedaste kohta eraeluliste andmete kogumine ja erinevate tegevuste kavandamine."

Liblik kinnitas, et kuigi Sukles on väitnud, et MaxKinnisvara on esitanud Saarte Investeeringute vastu nõude, seda tegelikult tehtud ei ole.

Varem on Äripäev kirjutanud, et Suklesele esitatud süüdistuse kohaselt maksis Sukles mullu augustis oma endise äripartneri tapmise toimepanemise eest ettemaksuna 1000 eurot ja andis tapmise täideviijale sihtmärgi fotod ning muu teo täideviimiseks vajaliku informatsiooni. Ülejäänud summa pidi tapja saama pärast teo täideviimist.

Tapmiseks palgatu tegi politseiga koostööd ning kuriteoplaan jäi realiseerumata politseiametnike sekkumise tõttu.

Eelmise aasta septembris Äripäevale antud intervjuus kinnitas Sukles, et tema Tullio Libliku mõrva tellinud ei ole. "Mina ei ole mitte midagi tellinud. Ausõna, ei ole! Ma ei saa üldse aru, kust sellised kahtlustused on tekkinud. Selle 10 000 krooni (Sukles sai Tullio Libliku maltsaks ja limukaks sõimamise eest 10 000 krooni trahvi) pärast ei hakka ma ju 15 000 krooni kellelegi maksma," ütles Sukles toona.

Saarte Investeeringute omanik Tullio Liblik ning MaxKinnisvara üks omanikest Andrus Sukles hakkasid 2005. aastal Pärnu külje all Saugas Hirvepargi elamurajooni neljakorruselisi kortermaju ehitama.

Suklese teatel näitas Libliku firma Pärnu lähedale elumaju rajades nende ehitusmaksumust kohati 50-100 protsenti tegelikust suuremana, kirjutas Eesti Ekspress.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing