SAS taas kasumis, aktsia rallib

Fredy-Edwin Esse, California 17. august 2011, 11:17

Põhjamaade suurim lennufirma SAS Group pöördus teises kvartalis tagasi kasumisse tänu suuremale hulgale reisijatele ja kulude vähendamisele.

Stockholmis baseeruva firma teise kvartali puhaskasum tõusis 551 miljoni Rootsi kroonini, olles aasta tagasi samal perioodil kannatanud 502 miljoni kroonist puhaskahjumit.

Bloombergi poolt küsitletud analüütikud prognoosisid keskmiselt 202 miljoni kroonist kasumit ning tulemuste järgselt tegi firma aktsia aasta suurima tõusu läbi.

"On positiivsed väljavaated jätkuvale õhuliikluse kasvule 2011. aasta teises pooles, seda eriti USA suunal, kuid samuti ka siselendudel ja Skandinaaviasisestel marsruutidel," ütles firma tegevjuht Rickard Gustafson.

Osaliselt nii Rootsi, Norra kui Taani valitsustele kuuluv SAS oli enne tänast viimasest 14 kvartalist vaid kahel juhul teeninud kasumit, sest firma ei suutnud toime tulla väheneva reisijatearvu ja odavlennufirmade poolt pakutava konkurentsiga. Firma kinnitas täna, et saavutab sel aastal maksueelse kasumi.

Uudise peale tõusis firma aktsia hommikul Stockholmi börsil 31%, mis on suurim hüpe pärast 2010. aasta 7. juunit. Kella 11.13 seisuga oli aktsia kallinenud 13,88%, 13,95 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2011, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing