Lugtmeijer läheb Riigi Kinnisvara nõukogusse

Kadrin Karner 19. august 2011, 00:00

"Kui minister Juhan Parts tegi mulle ettepaneku asuda RKASi nõukogu liikmeks, võtsin selle vastu. Hindan RKASi kõrgelt ning pean seda oma kogemuse põhjal võimekaks organisatsiooniks. Nõukogus näen oma rolli selles, et jagan RKASiga enda kui ettevõtluses kogenud juhi värsket ja sõltumatut vaadet," ütles praegu välismaal viibiv Lugtmeijer oma pressiosakonna kaudu.

Uus vangla Rae valda. Veel veidi aega tagasi käis Vopak Eesti riigi ja justiitsministeeriumiga kohut uue Tallinna Vangla asukoha pärast. Asi lõppes sellega, et uus vangla ehitatakse Rae valda OÜ Rosamil kinnistutele.

Rosamil on ettevõte, milles suurosalus kuulub ettevõtja Joakim Heleniusele ning vähemusosalused tema ärijuhtidele Ülo Adamsonile ja Aivar Kempile. Kui palju riik uue vangla alla jääva maa eest Rosamili omanikele maksab, ei ole veel teada.

Riigi Kinnisvara ASi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm ütles, et tehingu maksumust ei saa veel öelda, sest sõlmitud on alles kinnistute omandamise eelkokkulepped ja veel ei ole paslik tehingu täpsematest tingimustest, sh hinnast, rääkida.

"Täpsematest tehingu tingimustest saab rääkida pärast vangla rajamiseks vajaliku detailplaneeringu kehtestamist ja tehingu tegemist," selgitas Idnurm.

Helenius tehingut ei kommenteerinud, märkides, et neil on kokkulepe, et selgitusi jagab vaid Riigi Kinnisvara AS.

Kaua oodata ei kannata. Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit on varem väljendanud lootust, et detailplaneeringu kehtestamiseni jõutakse 2012. aasta suvel. "Kauem sellega oodata ei kannata, kuna vanade vanglahoonete renoveerimine ja käigushoidmine alternatiivina ei ole otstarbeks. Murru, Tallinna ja Harku vangla on amortiseerunud ning neisse investeerimine on sisuliselt sama kulukas kui uue vangla rajamine," selgitas Saarniit.

Vopak E.O.S. lubas tasuda RKASile 2128,58 eurot, et hüvitada kõik seni vangla rajamise ettevalmistamiseks tehtud kulutused ning osta välja algselt vangla rajamiseks valitud kinnistu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing