LHV: eurotsoon on valinud kõrvalseisja rolli

Fredy-Edwin Esse, California, Birjo Must 20. august 2011, 14:09

Praegu tundub, et eurotsoon on valinud pigem kõrvalseisja rolli, mis on viinud riigivõlakirju omava Euroopa niigi nõrga finantssektori järsku langusesse, rääkis LHV Panga analüütik Nils Vaikla.

Järgneb Nils Vaikla kommentaar aktsiaturgudel toimuva kohta:

Euroopa aktsiaturud on augustis muutunud närviliseks uue majanduslanguse kartuse tõttu. Hiljuti avaldatud Prantsusmaa ja Saksamaa II kvartali SKP numbrid näitasid, et lootus, mille kohaselt võlakriisi peamisteks ohvriteks on probleemsed Lõuna-Euroopa riigid, on osutunud liiga optimistlikuks ning nüüdseks on oluliselt suurenenud risk, et võlakriis on ohustamas ka Euroopa tuumikriikide majanduskasvu.

Ehkki Euroopa Keskpank on oma võimalusi arvestades võrdlemisi jõuliselt asunud võlakirjaturul tegutsema, on siiski pigem tegemist hädaabimeetmega olukorras, kus tegelikult peaks eurotsoon astuma jõulisi samme võlakriisi ohjamiseks. Praegu tundub, et eurotsoon on valinud pigem kõrvalseisja rolli, mis on viinud riigivõlakirju omava Euroopa niigi nõrga finantssektori järsku langusesse.

Endiselt on kõigil meeles 2008. aasta sügisel aset leidnud rahaturgude likviidsuse kokkukuivamine, mistõttu pankadevaheline laenuturg on praegu erilise tähelepanu all.
Riikide rahandusprobleemid jahutavad selgelt ka tarbijate ja ettevõtete kindlustunnet, mis ohustab riikide võlakoorma vähendamiseks vajalikku majanduskasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. August 2011, 15:11
Otsi:

Ava täpsem otsing