Korealased imetlesid Plasto aknaliini

Birjo Must 22. august 2011, 00:00

"Soovime oma rajada uue tehase, mis põhineb kõrgtehnoloogilistel ning efektiivsetel seadmetel. Kuulsime oma Saksa partnerilt, et Plasto on sel alal väga edukas tehas," põhjendas äkilist Eesti visiiti Korea plastikakende tootmise turuliidri LG Hausys insener Yongho Roh.

Plastol kõrgtehnoloogilised liinid. Kuigi Koreas on elektroonika väga kõrgelt arenenud, pole aknaid valmistavas tehases kõrgtehnoloogilisi seadmeid ning iga töötaja valmistab detaile eraldi. "Euroopas ja Plastos näiteks tehakse tööd automaatliinidel. Töötajad peavad lihtsalt jälgima, et seadmed töötaksid korrektselt. Selle tulemusena on kvaliteet täpne ja tööaeg lühike," rääkis Roh, kelle kinnitusel plaanib tehas hakata tulevikus profiilide asemel pakkuma plastikakende terviklahendusi.

Pärast Euroopa visiidilt naasmist plaanib LG Hausys sama süsteemi kasutusele võtta oma Korea stiilis akende puhul. "Kuna need erinevad Euroopa omadest, siis on meie ülesanne välja selgitada, missuguseid süsteeme saab rakendada ja missuguseid mitte," lausus Roh. "Saime näha Plasto liine ning minu arvates on see parim kõrgtehnoloogilise tehase, produktiivsuse ja kvaliteedi näide."

Korealastelt on palju õppida. Plasto ASi omanik ja juht Valeri Pärs oli kümneliikmelise korealaste delegatsiooni külastuse üle meeldivalt üllatunud.

"Nad käisid ka Saksa ettevõttes Brandt, kuid neile meeldib, et meil on asi kompaktsem ja ülevaatlikum. Meil pole üleliigset ruumi ja iga ruutmeeter on kasutusel ja tootmisega hõivatud ," rääkis Pärs, kelle kinnitusel liiguvad Plastos aknad 4,5 korda kiiremini kui LG Hausys.

Ka Plasto saab Pärsi sõnul visiidist kasu, kuna luuakse hea kontakt ning aidatakse oma Saksa koostööpartnerit, kes on sinna piirkonda sisenemas. "Teiseks huvitavad mind nende süsteemid, seal on väga huvitavad insenerilahendused. Me saaksime nende liugakende lükandsüsteeme kasutada näiteks kasvuhoonetes ja suvilates," ütles ta.

Investeeringud tasusid ära. Alates 2006. aastast on Plasto teinud kokku üle 3 miljoni euro suuruse investeeringu uude automaatliini. Seadmed on ostetud Saksa firmalt. Selle aasta lõpus saab liising läbi ning seejärel enam pangale võlgu ei olda.

Pärsi sõnul saab praeguste masinatega toota veel pikki aastaid ning uuemate vastu neid välja vahetada pole mõtet. "Uue aasta alguses teeme ühe 100 000eurose lisainvesteeringu, mis aitab meil valmistoodete hindu oluliselt langetada," rääkis Pärs, kelle kinnitusel on Plasto tehas Baltimaades ja ka Venemaal ainus omataoline.

Pärsi hinnangul tehti investeeringud täpselt õigel ajal ehk enne majanduslanguse algust. Kui enne töötas ettevõttes üle 40 inimese, siis nüüdseks on inimeste arvu vähendatud enam kui poole võrra.

Järgnevatel aastatel plaanib ettevõte keskenduda ekspordi edendamisele. Lähiajal minnaksegi uusi ekspordipartnereid otsima Põhjamaade messidelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing