Parimateks projektideks osutusid e-aruanne ja Entrum

Anne Oja 23. august 2011, 18:35

Konkursi „Tunnusta ettevõtluse esindajat 2011“ þürii valis tänases lõppvoorus võitjateks e-majandusaasta aruande ning Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi Entrum.

Þürii esinaise, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja Tea Danilovi sõnul oli kõigi lõppvooru jõudnud projektide tase erakordselt kõrge. Kaks võitjat eristusid aga uuenduslikkuse poolest Euroopa tasandil, vahendas ministeerium.

„E-majandusaasta aruande mõju tunnetavad täna kõik Eesti ettevõtjad, kuna see muudab nende elu oluliselt lihtsamaks ja kaotab topeltaruandluse. Entrumi puhul üllatas þüriid projekti väga läbimõeldud formaat, mis oli adresseeritud just Ida-Virumaa kakskeelsesse piirkonda ja tõi lisaks oodatud tulemustele kaasa ka palju positiivseid kõrvalmõjusid,“ kommenteeris Danilov.

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse e-majandusaasta aruannet kasutab juba 99% kõigist ettevõtjatest, projekt vähendas halduskoormust ning lihtsustas aruandlust.

Entrumi programmis osales 644 eesti ja vene emakeelega Ida-Virumaa üldharidus- ja kutsekoolide õpilast vanuses 15-17 aastat. Kokku algatasid noored kodukoha paremaks muutmiseks 87 projekti. Entrumi konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaali jõudis 27 projekti ca 120 aktiivse noorega. Õppeaastal 2011/2012 tegutseb Entrum programm Lõuna-Eestis.

Viis lõppvooru pääsenud projekti olid: Ettevõtlik Noor Tartumaa, Garage48, Tallinn Music Week, E-majandusaasta aruanne ning Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogramm Entrum.

Konkurss „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2011“ toimub sel aastal juba kuuendat korda ning on ühtlasi Eesti-siseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile. Võitjaid autasustatakse 14. septembril.

Þüriisse kuulusid Tea Danilov (majandus- ja kommunikatsiooniministeerium), Siim Raie (pesidendi kantselei), Ülari Alamets (EAS), Egle Käärats (sotsiaalministeerium), Mait Palts (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda) ja Tiit Elenurm (EBS).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. August 2011, 18:36
Otsi:

Ava täpsem otsing