Putini sõbra hotell Soomes korjas miljonikahju

Anu Jõgi 24. august 2011, 14:33

Luksklassi konverentsi- ja spaahotell Långvik Congress Wellness Hotel läheb prominentsetele venelastest omanikele kalliks, kirjutab Kauppalehti.

Kauppalehti kirjutab, et venelased ostavad maad kogu Soomes, aga kõik investeeringud ei osutu kullasooneks. Soomes Kirkonummel asuval Långvikil on hea ühendus kolme golfiväljakuga, seega luksushotelli asukohale pole midagi ette heita.

Venemaa peaministri Vladimir Putini lähikonda kuuluva ärimehe firma on investeerinud Långviki ligi 23 miljonit eurot. Balance Consultingu hinnangul ületavad hotellikompleksi investeeringud ja kahjum kokku 30 miljonit eurot. Ettevõtete gruppi kuuluvad Långvik Capital, Tanskarlan Centrum ja Tanskarlan Marina.

Investeeringu taga on rikkur Boris Rotenberg, kelle vend Arkadi on Venemaal silma paistnud seoses Gazpromiga ja miljardilise suurusjärguga kinnisvara- ja ehituslepingutega. Arkadi Rotenberg on olnud Venemaa peaministri ammune judopartner ja sõber, kelle sõbrasuhted Venemaa peaministriga on siiani säilinud, kuigi nad ei kohtu enam nii sageli kui varem. Arkadi ja Boris Rotenberg jõudsid eelmisel aastal Forbesi koostatud Venemaa saja rikkama inimese edetabelisse kumbki 700 miljoni USA dollari suuruse varandusega. Vendadele kuulub Venemaal SMP Bank ja Stroigazmontaž, mis võidab järjest Gazpromi toruehitushankeid.

Hotelli juhataja Petri Alanko sõnul kahandavad tulemust alustamiseks tehtud kulutused. „Esimese tegevusaasta aruanne pole enamasti mingi meeldiv lugemine,“ märkis ta.

2010. aastal oli hotelli käive 5,2 miljonit eurot, esimene tegevusaasta tõi omanikele miljon eurot kahju, nulli loodetakse jõuda järgmisel aastal.

„Mee parim hooaeg on alles algamas, ootame ettevõtete tagasitulemist koolitustele,“ märkis Alanko. Tema sõnul on praegused broneeringud paljulubavad ja ta ootab sellelt aastalt 30protsendilist käibe kasvu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. August 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing