Valgevene keskpank võttis valuutahoiused ära

Anne Oja 26. august 2011, 14:30

Mitteametlikel andmetel sundis Valgevene keskpank kommertspanku elanikkonna valuutahoiuseid ära müüma, et toetada sellega riigi valuutareserve, vahendas charter97.org. 

Belstat teatas kommertspanga allikale viidates, et deposiidid läksid riigi valuutareservi toetuseks ja müük toimus kursiga 3 000 valgevene rubla dollari eest.

"Kui kõik hoiustajad tahaksid praegu oma raha pankadest välja võtta, saab neist raha kätte vaid 10-15% ning pangad peavad valuuta saamiseks pöörduma keskpanka. Arusaadav, et valuuta eest tuleb neil siis maksta hoopis teist hinda," rääkis pankur.

Prognooside kohaselt ootab Valgevenet ees hüperinflatsioon, valuutakursside paljusus, võimatus saada välisfinantseerimist ning kohaliku pangasüsteemi kokkuvarisemine.

Valgevene president Aleksandr Lukašenko raius sel neljapäeval toimunud majandusteemalisel koosolekul: "Katastroofi pole, situatsioon on kontrollitav, kuid nõuab teatud otsuseid... praegune majandusolukord räägib sellest, et meil on kõik võimalused püstitatud eesmärkide täitmiseks."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. August 2011, 14:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing