Juhivahetused

ÄP 29. august 2011, 00:00

Lindströmi Eesti müügidirektor Vahur Vanker edutati Euroopa ja Aasia juhtiva tekstiiliteenuste pakkuja Lindström Groupi globaalseks müügidirektoriks.

Vankri sõnul on tema peamine ülesanne juhtida müüki suurklientidele suure potentsiaaliga Hiina ning India turul.

Ta märkis, et India ja Hiina turu peamine erinevus võrreldes Eestiga on mastaap. "Oleme harjunud Eestis tegema aktiivset müüki ja kohtuma tänu väikestele vahemaadele märkimisväärse hulga klientidega nädalas, kuid suurtel turgudel on tingimused teised," selgitas ta.

Kui Eestis loetakse suurkliendiks paarisaja töötajaga ettevõtet, siis Hiinas on sihtgrupp alates 5000 töötajaga rasketööstusettevõtted, Indias aga sama suure töötajate hulgaga farmaatsiatehased.

Lindström tegutseb Soomes, Valgevenes, Bulgaarias, Eestis, Hiinas, Indias, Leedus, Lätis, Poolas, Rootsis, Rumeenias, Saksamaal, Slovakkias, Sloveenias, Suurbritannias, Tšehhis, Türgis, Ukrainas, Ungaris ja Venemaal.

Firma annab tööd 2400 inimesele üle maailma ja ettevõtte mullune käive oli 249 miljonit eurot.

East Capital Exploreri juhatuse esimehele Gert Tiivasele tehti ettepanek liituda East Capital Baltikumi erakapitali investeerimismeeskonnaga, teatas East Capital Explorer.

Gert Tiivas on otsustanud pakkumise vastu võtta ja taanduda East Capital Exploreri juhi kohalt niipea, kui uus juhatuse esimees on leitud, teatas ettevõte.

Tiivas on olnud East Capital Exploreri juht alates ettevõtte noteerimisest Stockholmi börsil 2007. aastal. Tema ülesandeks saab uues rollis East Capitali investeeringute juhtimine mittenoteeritud ettevõtetesse Balti riikides.

Augustis asus senine Swedbanki riskijuht Göran Bronner tööle finantsjuhina ja senine Balti panganduse juht Håkan Berg riskijuhina. Kaks ja pool aastat grupi finantsjuhina töötanud Erkki Raasuke lahkus.

Bergi asemel sai uueks Balti panganduse juhiks Birgitte Bonnesen, senine siseauditi juht.

"Alates 2009. aastast on Swedbank keskendunud panga juhtimise tõhustamisele, riskide vähendamisele, kapitaliseerituse tugevdamisele, finantseerimise kindlustamisele ja likviidsusreservide suurendamisele. Oleme suurendanud juhtimise hajutatust ja töötajate otsustusõigusi, pannes paika selged tegevuspõhimõtted ja ühtse organisatsiooni ülesehituse. Kahe ja poole aastaga on läbi käidud pikk tee," ütles Swedbanki tegevjuht Michael Wolf pressiteate vahendusel.

"Edaspidi keskendume veelgi enam efektiivsuse suurendamisele, korrastatud tööprotsessidele ja kvaliteedi tõstmisele. Göran Bronneri asumisel finantsjuhiks toetavad tema kogemused neis valdkondades muudatustega edasiminekut," rääkis Wolf.

Elcoteqi juhatuse esimees Jouni Hartikainen astus augusti alguses tagasi, kuna tal puudub võimekus juhtida ettevõtet ja objektiivselt kaitsta kõigi aktsionäride huve seoses laenuandjate hiljutise tegevusega.

Laenuandjad on jätkanud meetmete võtmist kompanii vastu, sealhulgas blokeerinud mitu pangakontot ja pidanud kinni Elcoteqi klientide maksed Euroopas ja USAs. Seetõttu on tulevane äriväljavaade väga ebakindel ja ettevõte on võimeline juhtima vaid osaliselt oma äriprotsesse.

Raha tegemiseks tuleb arvestada sellega, mis on üldteada, ja panustada sellele, mis on ootamatu, on püüdnud oma edu valemit sõnastada legendaarne finantsist ja filantroop George Soros, kes riskifondi juhina otsad kokku tõmbas.

Soros Fund Management teatas juuli lõpus, et tagastab klientidele nende vara - veidi alla miljardi dollari - ning keskendub edaspidi üksnes Sorose perekonna ja fondide varade paigutamisele.

24,5 miljardi dollari suurusest fondist saab perefirma. Fondi sulgemise ettekäändeks said USAs finantsinstitutsioonidele karmistuvad reeglid. Esimest korda nõuavad need tuleval aastal ka riskifondidelt registreerimist ning põhiliste andmete avalikustamist investorite ja investeeringute kohta.

Erand jäi kehtima vaid perefirmadele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing