Millisel koolitusel sooviksite osaleda?

ÄP 29. august 2011, 00:00

Koolituse üks suund võiks olla näiteks midagi klienditeenindusega seotut. Hea oleks ennast selles valdkonnas värskendada ja oma teadmisi täiendada.

Teiseks oleks tore midagi uut teada saada müüginippidest ning üleüldse müügiprotsessist. Seesugune koolitus ei tarvitsekski olla tingimata pangatoodetega seotud, vaid võiks teenuste müüki üldises plaanis käsitleda. Tunnen, et ka selles vallas tahaks meeleldi oma mõtteid korrastada.

Ei oskagi küsimusele vastata, kuna olen juba piisavalt vana inimene, et selliste teemade peale mitte mõelda ning neid mitte enda jaoks oluliseks pidada. Osalen igasugustel koolitustel ja täienduskursustel äärmiselt harva.

Kui nüüd meenutama hakata, siis ei tulegi ette, millal see viimane kord üldse võis olla. Seepärast on ka mingit ideaalset koolitust raske välja tuua.

Mind huvitaks näiteks globaalmajanduse teema, selle uued tuuled. Samuti on äärmiselt põnev teema ettevõtete väärtuse hindamine - ka sellisel koolitusel osaleksin meeleldi.

Tegelikult on mul soov rohkem teada saada ka arvutitest, kuid ma pole sugugi kindel, kas minus on viitsimist põhjalikku koolitust sel alal ette võtta.

Ma ei ole üldiselt väga sage koolitustel osaleja, kuid nii iga viie aasta tagant korra ikka võtan ühes või teises valdkonnas enda täiendamise ette.

Mind on alati köitnud strateegilise juhtimise küsimused. Praegustel kriisiaastatel pakuvad need mulle veel iseäranis suurt huvi, täpsemalt strateegilise juhtimise eripärad kiirete majanduslanguste ja -tõusude tingimustes.

Samuti olen jõudumööda tundnud huvi maailmamajanduse kui terviku toimimise vastu. Näiteks olen üks neist, kes võtnud osa maailma ärifoorumist USAs ning osalenud Maailmapanga konverentsil ja seal ka ettekandega esinenud.

Koolitustest ja teadmiste omandamisest rääkides hindan kõige enam vahetuid vestlusi inimesega, kelle teadmised põhinevad kogetul.

See on kõige parem õppimise viis, mistõttu olen tänulik, et mul on olnud võimalus vestelda väga paljude huvitavate ja tarkade inimestega erinevatelt elualadelt.

Viimasel koolitusel, milleks oli IMD programm "High Performance Leadership", jagati samuti kogemusi väikestes vestlusringides.

Kõige arendavam oli sealjuures saada tagasisidet teistelt koolitusel osalenud juhtidelt oma tegevuse ja ideede kohta.

Huvipakkuvaid teemasid, milles end täiendada, on tegelikult päris palju. Ühe näitena oleksin kindlasti valmis osalema sellisel koolitusel, kus räägitaks põhjalikult lahti, mida Eesti ettevõtja peaks silmas pidama seoses välismaal valitseva finantssegadusega.

Seesugune teema on ju väga aktuaalne ning tahaksin teada, millega tuleks mul ettevõtjana arvestada ja milleks oleks kasulik valmis olla.

Kindlasti ei paku mulle huvi traditsioonilised koolitused, nagu arvutiõpe, võõrkeeled või midagi muud samalaadset. Minul on huvi elu enda vastu ja mingit konkreetset koolitust on väga raske üldse välja tuua.

Osaleksin meeleldi mõnel niisugusel, mis käsitleb vaimseid teemasid, näiteks filosoofiat või muud säärast. Võimalik, et sooviksin ennast täiendada ka kunstiajaloo vallas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing