Positiivsuslaine nõrgestab dollarit, franki ja jeeni

Maarja-Liis Mitri 29. august 2011, 18:47

Nii Šveitsi frank, Jaapani jeen kui ka USA dollar nõrgenesid täna teiste olulisemate valuutade suhtes tingimustes, kus usk maailma majanduse taastumisvõimesse on jälle veidi suurenenud, vähendades nõudlust aktsiatest turvalisemaks peetavate investeeringute järele, kirjutab uudisteportaal Bloomberg.

Kõige enam on nõrgenenud Šveitsi frank ja seda juba pärast Föderaalreservi juhi Ben Bernanke kõnet Jackson Hole’i keskpankurite kohtumisel, kus ta sõnas taastumisse usku süstivalt, et USA majandus pole piisavalt nõrk, et peaks rakendama stiimulpaketti rahatrüki näol. 

Kõrgema tulususega riikide valuutad on jällegi tugevnemas, sest aktsiate edu suurendab investorite nõudlust riskantsemate varade järele. Näiteks tõusis euro jeeni suhtes pärast Euroopa Keskpanga presidendi Jean-Claude Tricheti teadet, et majandus kasvab edaspidi tagasihoidliku tempoga.

Kõik on taas endine, me pole enam katastroofi äärel, ütles Greg Anderson, Citigroupi valuutastrateeg, lisades, et Bernanke kõne rahustas finantsturud maha, sest sellest võis välja lugeda usku USA majanduse potentsiaali nii pika- kui ka lühiajalises perspektiivis.Kuigi Bernanke sõnas 26.augustil, et USA keskpangal on piisavalt vahendeid, et majanduse taastumist stimuleerida, ei viidanud ta siiski otsesõnu sellele, et lähiajal võiks oodata kvantitatiivse leevendamise kolmandat vooru (QE3).

Frank kukkus New Yorgis kell 10:27 euro suhtes 2,2%, alanedes tasemele 1,1946 franki euro kohta. Dollar nõrgenes euro suhtes 0,3%, muutes ühe euro võrdväärseks 1,4543 dollariga. Jeen alanes dollari suhtes jällegi 0,4% ja euro tugevnes jeeni suhtes 0,7%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2011, 21:14
Otsi:

Ava täpsem otsing