USA majandust hakkab päästma Alan Krueger

Maarja-Liis Mitri 29. august 2011, 19:42

Olukorras, kus Ühendriikide presidendi Obama põhiülesanne on USA majanduse jalgele aitamine, teatas ta esmaspäeval, et Valge Maja majandusnõukogu uueks juhiks saab Princetoni Ülikooli ökonomist Alan Krueger.

Töö-ökonoomikale spetsialiseerunud Krueger on üks USA juhtivaid majandusteadlasi ja autoriteetne arvamusliider juba rohkem kui 20 aastat. Varasemalt on ta töötanud ka Ühendriikide Rahadusministeeriumis.

„Alan mõistab keerulisi väljakutseid, millega meie majandus silmitsi seisab; ma usun, et minu majandusmeeskonna osana, aitab ta meil nende väljakutsetega toime tulla,“ sõnas Obama oma teates, lisades, et Krugeri olulisim ülesanne on kiirema majanduskasvu saavutamiseks vajalike meetmete välja töötamine.

Kruegeri valik on märk sellest, et Obama püüab täita oma lubadust keskenduda rohkem USA majandusele ja töökohtadele, ajal, mil Ühendriikide elanikud on nende probleemide osas üha rahulolematumad. Üle 9,1-protsendilise tööpuuduse ja tõrkuva majanduskasvu tingimustes on Obama populaarsus Ühendriikides langenud 43 protsendile, mis on ligikaudu sama madal, kui tema presidendiaja algusaegadel.

Alan Krueger on kirjutanud palju tööpuudusest ja hariduse mõjust tööturule, aga ka miinimumpalga ja tööpuuduse seostest ning hiljuti veel töötute heaolust. Juulis pakkus Krueger ühes intervjuus välja idee võtta tööpuuduse vähendamiseks kasutusele uue töökoha maksusoodustus: kui firma võtaks tööle ühe lisatöötaja, võimaldaks riik ettevõttele 5 000 dollari suuruse maksukärpe, et palkamiskulud tasa teha.

Majandusnõukogu juhina saab Kruegeri aastapalgaks 191 300 dollarit, samal ajal kui eelmisel aastal teenis mees Princetoni ülikooli õppejõuna 369 807 dollarit, kirjutab uudisteportaal Bloomberg.

Kolmeliikmeline Majandusnõukogu loodi Kongressi otsusega 1946. aastal, et nõustada presidenti Valge Maja aastaaruande koostamisel ning analüüsida seoseid majandussuundade ja arengute ning riigi poliitika vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2011, 12:50
Otsi:

Ava täpsem otsing