Elcoteqi kolm Soome tütarettevõtet teel pankrotti

Kadrin Karner 01. september 2011, 00:00

Keeruliste laenuvõimaluste tõttu pole Luksemburgis asuval emaettevõttel Elcoteq

SE-l enam võimalik Soome tütarettevõtteid rahastada. Seetõttu olid nad sunnitud esitama pankrotiavalduse. Ettevõtte teatel puudutab see umbes 100 inimest Soomes.

Juuli lõpus kiitis Luksemburgi kohus heaks Elcoteq

SE saneerimistaotluse. Otsus pidi tagama Elcoteqile tegevuse jätkumise kohtu määratud eksperdi järelevalve all. Osa tütarettevõtetest kavatses taotleda saneerimismenetlust ka eri riikide kohalike seaduste järgi.

Tallinna üksust Elcoteq SE kolme Soome tütarettevõtte hiljuti esitatud pankrotiavaldused otseselt ei mõjuta.

"Elcoteq Tallinn on iseseisev organisatsioon ja igapäevaseks tegevuseks otsest tuge Soomest ei vaja," kinnitas Elcoteq Tallinna tegevjuht Jan Kotka. Ta selgitas, et tellimused klientidele, tellimused tarnijatele ja materjalitarnijatele tulevad otse Elcoteq Tallinna.

Praegu on Tallinna tehas kehtivate lepingutega kaetud ning tööpuudust pole. "Praegu suudame toodangut tarnida ja kliendid on andnud meile ka kirjalikud kinnitused, et jätkavad koostööd Tallinna tehasega," ütles Kotka.

Samas tunnistas Kotka, et Elcoteq SE ja Elcoteq Networki saneerimine tegi ka Elcoteq Tallinna tarnijad ja kliendid ärevaks ning seetõttu nõuavad osa tarnijaid ka oma kauba eest ettemaksu.

2010. aasta alguses töötas Elcoteq Tallinnas 165 inimest, aasta lõpus 285. Kotka sõnul on töötajate arv praegu sama, mis möödunud aasta lõpus. "Seoses sellega, et Soomes personali vähendatakse, võetakse meil mõni kaudne tugifunktsioon juurde ning meie meeskond kasvab mõne inimese võrra," ütles Kotka.

Selle aasta lõpus loodetakse näha ka 2010. aastast suuremat käivet.

Kotka sõnul prognoositi selleks aastaks umbes 30% suuremat käivet, kuid praegune keeruline olukord kogu ettevõttes vähendab mõnevõrra müügiootusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing