Äriplaan: kopeeri oma toodet ise!

Elmar Ots 01. september 2011, 13:47

Soome kerisetehas hakkas ise valmistama oma toodetest odavaid koopiaid ja kinnitab, et see tuli ärile ainult kasuks.

Kalleid ja kvaliteetseid keriseid valmistav Iki-Kiuas kaotas mõni aasta tagasi kohtuprotsessi, üritades vastutusele võtta oma kaupa kopeerinud firmasid. Selle asemel, et jääda, rusikas taskus, nukrutsema, otsustas Iki-Kiuas lüüa konkurente nende oma relvaga, teatab Kauppalehti.
Iki-Kiuas asutas tütarfirma Kajosauna, mis hakkas Filipiinidel valmistama emafirma keriste odavamaid koopiaid, tunnistab firmajuht Samuli Kerrman.
Ikidest 200-300 eurot odavamad Kajo kerised lähevad hästi kaubaks – firma loodab neid aastaga müüa 600 000-700 000 euro eest.
Samas on ka originaalkeriste müük kasvanud, kinnitab Kerrman. ”90% meie poodi sattunud ostjatest valib lõpuks ikkagi ehtsa Iki kerise, kuigi esimese hooga kaaluti odavama Kajo ostmist. Soomlase jaoks on ilmselt endiselt tähtis, et koju ostetav keris oleks tehtud Soomes,” räägib kerisetööstur.
”Tänu Kajole oleme aga leidnud lisaks sootuks uue niši, suurendanud oma läbimüüki ning anname sellega vastu nina ka meie keriste kopeerijatele,” on Kerrman rahul.
Iki kerised on muide tunnustust pälvinud Soomest väljaspoolgi – näiteks Vene presidendi Musta mere suveresidentsi saunas kõrgub tervelt 48 kW võimsusega ning 1400 kg kive mahutav Iki elektrikeris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2011, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing