Eesti arhitektuur eksponeerib end maailmale

ÄP 02. september 2011, 00:00

Järgmisel nädalal toimub Tallinnas Eesti esimene rahvusvaheline arhitektuuribiennaal, mille peateema on maastikuurbanism ehk arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed.

Tallinna arhitektuuribiennaali kaaskuraator arhitekt Villem Tomiste näeb, et peale kultuurilise väärtuse pakub biennaal platvormi suhetevõrgustiku loomiseks ning Eesti arhitektuuri tutvustamiseks maailmale.

"Eesti väiksust silmas pidades on siinsetel arhitektidel väga oluline riigipiirist kaugemale vaadata, ennast ja oma töid näidata, teha koostööd teiste riikide arhitektidega ning vahetada infot ja kogemusi. See rikastab meie kultuuri ning loob uusi tuluallikaid büroodele ja riigile," rääkis Tomiste.

Esimene Tallinna arhitektuuribiennaal keskendub arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seostele, mille võtab kokku rahvusvaheline väljend landscape urbanism ehk maastikuurbanism.

"Maastikuurbanismi üks rolle võiks olla püüd mõista, kuidas looduses esinevaid struktuure ja seaduspärasid saaks arukalt kasutada linnakeskkonnas, mis on samuti omamoodi eluvorm," avas peateemat biennaali raames toimuva sümpoosioni kuraator arhitekt Katrin Koov.

Biennaali vältel toimuvad kuraatorinäitused, visioonivõistlus, loengud, arutelud, töötoad ja ekskursioonid mitmel pool Tallinnas.

Eksperte saabub nii Eestist, Suurbritanniast, Prantsusmaalt, Taanist, Rootsist kui ka Soomest.

Tallinna arhitektuuribiennaal hakkab toimuma üle aasta. Üritusi on oodatud külastama kõik arhitektuurihuvilised. Biennaali peakorraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing