Gruusia söödav lips läheb masstootmisse ja marketitesse

Anne Oja 02. september 2011, 19:02

Gruusia ärimehed plaanivad lähiajal turule tulla söödavate lipsudega, mis olevat head kingituseks neile, kes tahavad oma elu muuta ning selle kvaliteeti tõsta, vahendas Lenta.

Söödavate lipsude presentatsioon toimus inliberty.ru suvekoolis Basaleti kuurortlinnas Ida-Gruusias, kirjutas majandusteadlane Andrei Illarionov oma blogis. Illarionov on muuseas pidanud ka Venemaa presidendi nõuniku ametit.

Illarionovi sõnul jagati söödavaid lipse kapitalismi ja moraalsete väärtuste teemalise esseekonkursi puhul.

Toode ise kannab nimetust "Söödav reformaatorilips" ja on valmistatud alõtšadest, mis kujutavad endast väikesi kirsile sarnanevaid ploome. Tootetutvustus lisab, et söödav lips äratab vabaduse- ja demokraatiaisu, aitab autoritarismi haigestumise ja sotsialistliku mentaliteedi vastu.

Gruzia Online andmetel kuulub söödavate lipsude tootmise idee ajakirjanikule Oleg Panfilovile, kelle sõnul on söödav lips ka patenteeritud. Ühtlasi on hangitud triipkood supermarketites müügiks. Kes tegeleb aga masstootmisega, ei täpsustata.

Lipsu söömise teema kerkis üles 2008. aasta Venemaa ja Gruusia augustisõja ajal, kui televisooon näitas telefoniga kõnelevat Gruusia presidenti Mikheil Saakašvilit, kes kõne ajal närviliselt oma lipsu näris.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2011, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing