Osta-ja-unusta-strateegia ei tööta enam

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 07. september 2011, 18:46

"Osta-ja-unusta-strateegia aeg aktsiaturgudel on möödas. Long-hold-strateegia võib osutuda tänapäeva keskkonnas ohtlikuks, kui olukorrad turul muutuvad pidevalt," kommenteeris aktsiaturu praegust olukorda Mandatum Life tegevjuht Petri Niemisvirta.

Niemisvirta hinnangul on muidugi endiselt võimalik kasumit teenida, kuid see nõuab aktiivset olukorra jälgimist ja vajadusel radikaalseid otsuseid, kirjutas Arvopaperi. "On lihtsam minna ülesmäge, kui jalad on märjaks saanud ainult pahkluudeni, mitte kui ollakse näiteks täielikult kraavi põhjas."

Mandatum Life portfellihaldusosakonna juht Juhani Lehtonen rõhutas, et nii majandus, ettevõtted kui ka investorid peavad kohanema kogu aeg kiirenevate tsüklitega. Investor peab olema valmis liigutama aktsiakaalu nüüd vajaduse korral tõesti tugevalt ja väga kiiresti.

Lehtonen on praegu eriti mures Itaalia ja Hispaania olukorra pärast.

"Kreeka, Iirimaa ja Portugali riigivõlakirjade turud on absoluutarvudes nii väikesed, et neil pole lõpuks suurt mõju. Selle asemel on Itaalia 1900 miljardi eurone riigivõlakirjade turg maailma suuruselt kolmas USA ja Jaapani järel. Seal tekib kergesti probleem, mille lahendamiseks euroalal raha lihtsalt ei jätku," Lehtonen märgib.

Lehtonen peab investori jaoks suureks probleemiks euroala kriisi politiseerimist. "Kui lahendused on poliitikute kätes, on olukord turu jaoks väga ebakindel. Euroala otsustamisprotsess pole kuhugi muutunud peale Kreeka kriisi "

Mandatum Life investeerimisportfellis ei ole Lehtoneni andmetel üldse praegu riigivõlakirju, välja arvatud vähesel määral Soome võlakirju. "Me jälgime olukorda seega väljaku servast. Selle asemel oleme ettevõtete paberite suhtes positiivsemad. "

Mandatum Life on seisukohal, et aktsiaturud liiguvad praeguselt tasemelt suurema tõenäosusega veelgi allapoole.

"Aktsiad on odavad nüüd, kui pika perioodi kasvukõverad jäävad samaks. Aga mis siis, kui see nii poleks? Intressiturg kujundab juba täielikku riski. K?ui sellel on hinnakujunduse suhtes õigus, on aktsiaturul ees pikk tee alla. Just nüüd on intressi- ja valuutaturul äärmine hirmuolukord, " kommenteeris portfellihaldur Ted Roberts.

***

Helsingi üldindeks tõusis 3,93% ning Nokia aktsia 3,98%.

Suurimad tänased tõusjad ja langejad Helsingi börsil

Tõusjad: Panostaja +9.00%m Outotec +8.57%m Wärtsilä +7.81%m Nokian Renkaat +7.71%m Metso +7.44%
Langejad: Panostaja +9.00%, Outotec +8.57%, Wärtsilä +7.81%, Nokian Renkaat +7.71%, Metso +7.44%

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2011, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing