Anne Oja • 7. september 2011 kell 5:19

Peek: Skandinaavia krooni idee on populistlik

Jutt Skandinaavia krooni kasutuselevõtust on populistlik, pealegi pole euro päästmiseks veel kõiki samme astutud, arvab ettevõtja Toomas Peek.

Äripäeva küsimusele, kuidas suhtute ideesse arutada Skandinaavia krooni kehtestamist, mida hakkaks kasutama ka Eesti, vastab endine telekomiärimees ja praegune Monteray Holdings OÜ omanik Toomas Peek.

Alati on lihtne väljuda sealt, kuhu on vaja palju panustada, on rivaliteet jne. Mina leian, et euro päästmiseks pole veel kõike tehtud. Euroopa rahanduspoliitikat on tehtud pehmes sotsiaaldemokraatlikus õhkkonnas, kuid liikmesriikidele oleks vaja lihtsat selget käitumist ning reaalvastutuse panekut. Kreekale võiks jätta euroliitu tagasituleku võimaluse, kui nad nõudmised täidavad.

Leian, et Skandinaavia krooni idee on populistlik. See oleks kergema vastupanu tee, et probleemid kiirelt kaelast ära saada ja piiraks turgu. Maailm aga globaliseerub. Üldse võiks maailmas olla ainult üks raha, kuld, või siis midagi muud. Praegu on nii, et pool maailma spekuleerib millegagi, kuid võidu tuleks joosta ühel staadionil. Vaid nii selgub, kes on kõige tugevam.

Hetkel kuum