Bank of America muutub kleenukeseks

Romet Kreek 09. september 2011, 14:08

Bank of America muutub väiksemaks ja fokuseeritumaks, vahendab Bloomberg Bank of America juhatuse esimehe Brian T. Moynihani sõnu.

Pank seedib hüpoteeklaenude kahjumeid, koondab töötajaid ja müüb varasid, et muuta panka kergemini juhistavaks.

Täna peaks kohtuma Charlottes umbes neli tosinat panga kõrgema juhtkonna inimest, et vaadata üle Moynihani kulude kärpimise plaani, mida tuntakse Project NEW BAC nimetuse all. Bank of America võib kaotada umbes kümme protsenti 288 000 töötajast kahe kuni kolme aasta jooksul.

51aastane pangajuht on juba teatanud kuue äriüksuse asemel kahe moodustamisest – jaepangandus ning korporatiiv- ja institutsionaalne pangandus.

Alates eelmise aasta algusest on pank müünud enam kui 30 miljardi dollari eest varasid. Augustis emiteeris Berkshire Hathaway viie miljardi dollari eest eelisaktsiaid.

Tema eelkäia Kenneth D. Lewis kulutas enam kui 130 miljardit dollarit, et panna (osta) kokku panga juhtiv positsioon hoiuste, krediitkaartide, hüpoteeklaenude, investeerimispanganduse, korporatiivpanganduse ja varahalduse valdkondades. 30. juuni seisuga oli panga bilansimaht 2,3 triljonit dollarit.

„Jõudsime pangani, mis oli liiga keeruline, olles paljud osad pärinud,“ ütles Moynihan. „Meil on ükskõik, kui bilanss kukuks 1,8 triljonile dollarile. See on teistsugune ettevõttekultuur.“

Nii suur mahu vähenemine kukutaks Bank of America bilansimahu osas juhtpositsioonilt. Wells Fargo möödus juba suurima kodulaenude andjana pangast ning hoiuste mahult möödus JPMorgan Chase.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. September 2011, 14:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing