IMF hoiatab: uus ohtlik faas

Rainer Saad 10. september 2011, 13:54

Rahvusvahelise Valuutafondi juht Christine Lagarde hoitas enda Londonis peetud kõnes, et globaalne majandus on sisenemas uude ohtlikkusse faasi, kirjutab CNBC.

Lagarde hoiatas, et nii arenenud kui ka arenevad majandused seisavad silmitsi suurte väljakutsetega ning valitsused peavad tegutsema praegu, et edasisi probleeme ära hoida.

„Poliitika suunamise eest vastutavad isikud peavad olema valmis toetama majanduse taastumist ja kui vaja rakendama ka ebaharilikke meetmeid,” ütles Lagarde. „Maailm kannatab usalduskriisi käes, samal ajal kui majandusväljavaated halvenevad. Mure on nii riikide kui ka pankade tervise pärast.”

Lagarde tervitas president Obama 450 miljardi dollarilist tööturupaketti, kuid lisas, et jääb Ameerika suhtes kriitiliseks seoses 2-10aastaste plaanidega.

Suurbritannia rahandusminister George Osborne hoiatas, et risk tõuseb Ühendkuningriigis ja valitsus peab olema kõrgendatud valmisolekus,et sellele ka reageerida. Osborne möönis, et olukord on keerulisem kui 2008. aastal, kuid ütles valitsuse plaani kohta „kaljukindel”.

Osborne sõnul pole Briti majandusele midagi ohtlikumat kui intressimäära tõstmine. Inglise Keskpank jättis neljapäeval intressimäära muutmata, hoides seda nüüd juba 2 ja pool aastat rekordmadalal 0,5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. September 2011, 16:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing