Briti panku ootab ees ülikallis reform

Fredy-Edwin Esse, California 12. september 2011, 10:07

Valitsuse poolt loodud komisjoni hinnangul tuleb pankade klientide ja riigi maksumaksjate kaitsmiseks eraldada Briti pankade jaepangandusharud investeerimispankadest, mis võib sektorile maksma minna 7 miljardit naela aastas.

Sir John Vickersi poolt juhitav ja n-ö Vickersi komisjoniks kutsutav Iseseisev panganduskomisjon soovitab valitsusele, et pankade peamised operatsioonid, nende hulgas tarbijate hoiused ja väikefirmade laenud, tuleb eraldada ja n-ö ringkaitsta ülejäänud ärist, vahendas Financial Times. Lisaks peab uus eraldatud osa omama eraldi nõukogu.

Kokku 360leheküljelises raportis ütleb komisjon, et plaanid tuleb ellu viia hiljemalt 2019. aastaks ning muutuste hinnaks hinnati kuni 7 miljardit naela aastas.

"Komisjon usub, et ringkaitse saavutab täieliku eraldamisest tuleneva stabiilsuse peamised kasud, kuid majanduse jaoks märksa väiksema hinnaga," seisis avalduses kirjas.

Suurbritannia valitsus palus möödunud aastas endist riigi keskpanga peaökonomisti Vickersit juhtima komisjoni, mis leiaks viise konkurentsi parandamiseks ja finantssektori riskide vähendamiseks. Riigiauditi andmetel on Suurbritannia alates 2007. aastast kulutanud 850 miljardit naela Briti pankade päästmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2011, 10:07
Otsi:

Ava täpsem otsing