Credit24 omanik tahab börsilt ära minna

Fredy-Edwin Esse 14. september 2011, 00:00

Eeile avalikustas enda esimese poolaasta majandustulemused Eestis tegutseva Credit24 kaubamärgi omanik, kelle aktsia kukkus pressiteate järgselt ligi 54%. Languse põhjuseks võib pidada fakti, et firma kutsub aktsionärid kokku ja soovib saada heakskiitu Londoni alternatiivbörsilt lahkumiseks.

Hea tulemus, kuid aktsia kukkus. Credit24 kaubamärgi haldaja ja Londoni alternatiivbörsil noteeritud MCB Finance Group plc lõpetas esimese poolaasta kasumiga. Võrreldes läinud aasta esimese poolaastaga kasvas firma müügitulu 43%, 7,97 miljoni euroni, millest Eesti haru ehk MCB Finance Group plc Eesti moodustas 1,47 miljonit eurot, kasvades 23% võrra.

Grupp lõpetas poolaasta 2,05 miljoni eurose ärikasumiga, mida on aastatagusega võrreldes 337% rohkem, Eesti osakond teenis sellest 0,62 miljonit eurot. Ja kuigi tulemused olid head, siis pärast teadet kukkus aktsia hind 54% ning eile pärastlõunaks oli 43%ga miinuses. Põhjus peitub soovis lahkuda börsilt.

Samuti teatab MCB Finance Group plc, et kutsub oktoobri alguses kokku aktsionäride üldkoosoleku, mille eesmärk on saada aktsionäride nõusolek Londoni Väärtpaberibörsi alternatiivsel investeerimisturul (AIMil) aktsiaga kauplemise lõpetamiseks, seisis eile avaldatud pressiteates. Teates oli täpsustamata, mis tingimustel börsilt lahkutakse.

Lisakapitali vaja. "Erafirmana tegutsedes saame ettevõtte hindamisel kasutada õigeid suhtarve, mis peegeldavad firma väärtust paremini ja lubavad meil rohkem kapitali kaasata," kommenteeris firma tegevjuht Rami Ryhänen. "Me vajame lisakapitali uutele turgudele laienemise jaoks."

Tallinnas peakontorit omava firma juht lisas, et tegu ei ole veel lõpliku otsusega, kuigi juhtkond seda soovitab ning usub, et see ka aktsionäride üldkoosolekul läbi läheb.

Siinkohal soovitaks firma juhtkonnal kaaluda Tallinna börsile tulekut, kus likviidsus oleks kindlasti parem ja kasu oleks vastastikune.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 19:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing