Katre Pilvinski • 13. september 2011 kell 17:15

DnB Nord: riigikogu käsitlegu pragmaatilisi teemasid

Riigikogu peaks eile alanud sügisesel istungjärgul keskenduma pragmaatilistele teemadele ning olema riigieelarve menetlemisel konservatiivne, ütles DnB NORD Panga tegevjuht Hans Pajoma.

Pajoma vastas küsimusele, mis on tema arvates kõige pakilisemad probleemid, millega riigikogu peaks kohe tegelema hakkama.

Järgneb DnB NORD Panga tegevjuhi Hans Pajoma kommentaar.

Oluline on, et keskendutakse ikkagi hästi pragmaatilistele teemadele. Praegu on järgmise aasta riigieelarve päevakorral ja ma väga loodan, et riigikogu suudab säilitada pragmatismi, reaalsustaju ning konservatiivset joont ega lasku populismi ja asjatutesse võrdlustesse - mida tegi Soome ja mida võiks teha Eesti võrreldes Soomega. Me oleme täna ikkagi kaks täiesti võrreldamatut maad. Me peaksime keskenduma sellele, kes me oleme ja kust me tuleme ja mis on meie tänane olukord. Ning pidades silmas seda suurt määramatust, mis valitseb Euroopa riikide võlakoormusega ja üleüldse maailmas. Ma arvan, et praegu on suhteliselt raskesti prognoositav olukord ja seetõttu tuleks säilitada konservatiivset joont. Number üks ongi riigieelarve järgmiseks aastaks ja see tuleks kaine mõistusega läbi käia ja loodetavasti ei ole selle juures demagoogitsemist, poriloopimist ja asjatut populismi. Mina tahaksin näha, et millega tegeletakse, et saame võimalikust kriisist uuesti üle ja siis saame jälle laiemalt ja uhkemalt mõelda.

Hetkel kuum