Microsoft ärritab aktsionäre

Fredy-Edwin Esse, California 13. september 2011, 13:54

Maailma suurim tarkvaratootja Microsoft tõstab sel nädalal dividende tõenäoliselt 19% võrra, frustreerides aktsionäre, kes ootavad suuremat osa.

Bloombergi poolt küsitletud analüütikute hinnangul tõstab Microsoft dividendi 19 sendini aktsia kohta kvartalis 16 sendilt, mis oleks samaväärne tõus eelmise aasta omale.

Kuigi Microsofti juhtkond on aktsionäride soovidega kursis, jääb firma tõenäoliselt sarnase dividendikasvu juurde, ütles Bloombergile asjaga seotud isik.

Microsofti raha hulk ja lühiajalised investeeringud on viimase fiskaalaastaga kasvanud 43%. Samas on aktsia sel aastal kukkunud 7% ning investorid soovivad seetõttu dividendide suurendamist.

Firma tegevjuht Steve Ballmer on öelnud, et Microsofti dividendipoliitika on tõsta makseid samal skaalal kui kasvab tegevuskasum, mis juunis lõppenud aastase perioodiga kasvas 13%.

"See raha on parem meie käes, kui nende käes," ütles 2,2 miljardit dollarit haldava Becker Capital Managementi fondijuht Pat Becker Bloombergile. "Ma loodan, et nad tõstavad seda veelgi."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2011, 09:06
Otsi:

Ava täpsem otsing