Eesti aktsiatel ruumi tõusmiseks kuni 80%

Raivo Sormunen 14. september 2011, 07:02

Osa Tallinna börsil kaubeldavad aktsiad on langenud juba nii madalale, et väärtpaberite hinnasihtide ja turuväärtuse vahel haigutab kuni 80 protsendine kuristik.

Euroopa võlakirjakriis ja globaalne jahtumine on räsivalt mõjunud ka Tallinna aktsiaturule. Veebruari keskel saavutatud tipptasemest on börsiindeks OMXT tulnud alla 762 punktilt 554 punktini ehk ligi 30% võrra.

Hoolimata aktsiate odavast väljamüügist pole ettevõtted nõrgemaks muutunud. Risti vastupidi. Viimased pool aastad on paljude firmade käibed jätkanud kasvu ja kasumlikkust paranemist.

„Pikaajalisele investorile julgeme endiselt soovitada Balti aktsiaid. Kui vaadata makrotulemusi, siis Baltikum on pigem üllatanud positiivselt oma makromajandusega. Seetõttu selle aasta augustis Swedbank tõstis oma Baltikumi kasvuprognoose,“ märgib panga Baltikumi aktsiaanalüüsi juht Marek Randma. 

Randma sõnul tuleb enamus Tallinna, Riia ja Vilniuse börsifirmade käibest just Baltikumist ning samuti annab börsifirmadele tulu Skandinaavia, Venemaa ja SRÜ riigid, mis on samuti Lääne-Euroopast tugevat kasvu näidanud.

Seda kõike arvestades tundub Swedbanki jaoks praegune aktsiate müük ülereageerimisena. „Tallinna börsil on hetkel meil ostusoovitus Tallinkil, Silvanol, Ekspressil, Premial ja Nordeconil. Kõiki neid on võimalik osta alla oma raamatupidamisliku väärtuse (välja arvatud Silvano), vaatamata paranevatele marginaalidele,“ sõnab Randma.

Aktsiate hinnasula on olnud kohati niivõrd kiire, et Swedbank pole jõudnud Olympic soovitust „kogu“ pealt „osta“ peale ehkki kasiinoketi 1,70 eurone hinnasiht ületab aktsia turuhinda (1,00 eurot) juba 70 protsendiselt.

Swedbankiga sarnaseid ostusoovitusi jagab pikaajalistele investoritele ka LHV. Panga maaklerteenuste juht Alo Vallikivi toob parimate Tallinna börsifirmadena välja Ekspress Grupi, Silvano, Nordeconi, Olympicu, Tallinki, Premia Foods`i ja Tallinna Kaubamaja. Kõiki neid väärtpabereid soovitab pank ka osta.

Kõige suuremat potentsiaalselt tõusu võiks LHV analüüside põhjal oodata Nordeconile, mille aktsia õiglane hinnasiht (1,5-1,65 eurot) ületab väärtpaberi turuhinda ligi 80%.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, mille jaoks osta päevapilet SIIT või telli leht SIIT.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2011, 15:44
Otsi:

Ava täpsem otsing