S&P: USA reitingukärbevähendab taastumise väljavaateid

Rainer Saad 15. september 2011, 20:40

Standard & Poor’si otsus kärpida Ameerika Ühendriikide       AAA-tippreitingut vähendab USA võimalusi stimuleerida majanduskasvu läbi eelarvekulutuste.

„Aktsiaturgude järsk langus peale augusti reitingukärbet, oli osaliselt arusaam sellest, et USA-l saab olema vähem võimalusi majanduse stimuleerimiseks läbi fiskaalmeetmete,” ütles Chambers.

Standard & Poor’sil on negatiivne väljavaade USA reitingule, mida augustis kärbiti AAA-lt AA+ peale. Reitinguagentuur on öelnud, et järgmise 6-24 kuu jooksul võib ees oodata uus kärbe.

Chambers ütles, et praegune kärbe ei tähenda, et edasiste kärbete eest oleks Ameerika pääsenud. S&P võtab luubi alla USA kontrolli eelarve üle ning eelarvekomitee.

Kaheparteiline komitee kohtub järgmine kuu, et arutada 1,2 triljoni dollarilist kärbet aastasest USA eelarvedefitsiidist 10 aastase perioodi jooksul. Hiljuti käis Valge Maja välja 447 miljardi dollarilise tööturupaketi, aga jääb selgusetuks kui palju sellest plaanist jõuab läbi Kongressi, mis on suurtes eriarvamustes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2011, 17:37
Otsi:

Ava täpsem otsing