Björn Wahlroos: aktsiad on odavad

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 16. september 2011, 16:53

Sampo ja Nordea juhatuse esimehe Björn Wahlroosi arvates on investorite nägemus aktsiatest liiga sünge. Sampo alustas aktsiaoste juba mõni aeg tagasi.

"Meie Sampos oleme ostnud juba mõnda aega," ütles Wahlroos Põhjamaade pangandusseminaril Rootsi ärilehe di.se andmeil. Tema sõnul on eriti panganduskontserni Nordea aktsiat pressitud juba liiga palju, kirjutab Kauppalehti.

Investorite pessimistlik meeleolu aktsiaturgudel ei ole Wahlroosi sõnul põhjendatud. "Müüsime aasta esimese kuue kuu jooksul aktsiaid 300 miljoni euro väärtuses. Sellest ajast alates oleme ostnud neid tagasi," ütles Wahlroos seminaril.

Tema kinnitusel on turusentiment liialt sünge. "Olime Londonis investorikohtumisel hiljuti. 15 kohtumise järel tegevjuht ütles, et ta enam ei jaksa seda pessimismi kannatada," ütles Wahlroos.

Sampo investeerimisfilosoofiat kirjeldas ta lihtsana. "Oleme äärmiselt fikseeritud aktsiate väärtustele. Ostame odavalt ja müüme kallilt," lisas firmajuht.

See kehtib ka Nordea kohta, kus Sampo on suurim omanik 21,3protsendise osalusega. Nordea aktsia on Wahlroosi arvates löödud liiga alla.

"Nordea on dramaatiliselt alahinnatud," viitas Wahlroos sellele, et pangagrupi aktsia hind on võrreldes omakapitaliga 0,9. Teisisõnu on kasumit tegev pank müügil alla omakapitali väärtuse.

***

Teisi uudiseid lühidalt:

Mängufirma Rovio – populaarse Angry Birdsi looja – väärtus läheneb juba Nokia omale.

Sanoma ostab Läti uudisportaali Apollo.lv. Firma käive oli möödunud aastal pool miljonit eurot ning külastajaid on saidil 450 000 kuus.

Okmetic kordas oma varasemad prognoosid: nii käive kui ka kasum kasvavad võrreldes eelmise aastaga.

Outotec on ainuke Soome aktsia Norra analüüsimaja Investtechi tehnilisele analüüsile põhinevas soosikaktsiate nimekirjas.

Investeerimispank Pareto Öhman: Nokia nutitelefonide müük langeb 15% kolmandas kvartalis.

Kell 16 oli OMX Helsinki index 1,68% plussis ning Nokia kell 15:45 0,27% tõusus.

Suurimad tõusjad ja langejad kella 17:45 seisuga:

Tõusjad: Ponsse +6.93%, Pöyry +5.94%, Ilkka-Yhtymä II +5.38%, Citycon +4.80%, Okmetic +4.62%
Langejad: Vacon -1.56%, Elektrobit -1.92%, Outotec -2.48%, Aspocomp Group -3.57%, Ruukki Group -4.90%

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2011, 16:54
Otsi:

Ava täpsem otsing