RIMi tulemused uputasid aktsia viiendiku jagu

Fredy-Edwin Esse, California 16. september 2011, 09:49

Apple'i ja teiste nutitelefonitootjatega võitlev Research In Motion kukkus eile järelturul ligi 20%, sest firma majandustulemused valmistasid juba kolmandat korda järjest pettumuse.

Jättes mõned kulud välja küündis firma kasum 80 sendini aktsia kohta. Bloombergi poolt küsitletud analüütikud prognoosisid kasumiks 88 senti.

BlackBerry nutitelefonide tootja kvartaalne käive kukkus 4,17 miljardi dollarini, kuigi analüütikud ootasid keskmiselt 4,47 miljardi dollarilist käivet.

Firma loodud tahvelarvuti PlayBook on tõsistes raskustes Apple'i iPadi vastu, sest läinud kvartalis müüdi 46 iPadi ühe RIMi tahvelarvuti kohta. Firma jääb nüüd lootma uuele Blackberryde seeriale, mis on nende esimesed mudelid viimase aasta jooksul ja peaks meelitama inimesi hülgama iPhone'i ja Google'i Androidi tarkvara kasutavaid nutitelefone.

"Tähtis on n-ö jalajälje kasvatamises ja seal ma arvan, et neil on probleeme," ütles Bloombergile ThinkEquity analüütik Mark McKechnie, kes soovitab hoida RIMi aktsiat. Ta lisas, et tegelikult BlackBerry Bold ja Torch uued mudelid ei leia uusi kliente.

RIMi aktsia Nasdaqi aktsiaturul sulgus eile õhtul 29,54 dollari peal, kuid tulemuste avalikustamise järel kukkus firma aktsia järelkauplemises 19,43%, 23,80 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2011, 09:56
Otsi:

Ava täpsem otsing