Indrek Kald • 16. september 2011 kell 11:51

Tallinnas poole kuuga 21 000 maamaksust vabastamise avaldust

Tallinna linnavaraameti andmeil oli täna pealelõunaks esitanud maamaksust vabastamise avalduse 20 952 koduomanikku.

Seega on avalduse esitanud ligi 12% kodualuse maa maksust vabastamise õigust omavatest isikutest. Avalduse esitanuist 51% kasutas e-teenust ning 49% vormistas avalduse kohapeal, teatas Raepress.

Maamaksust vabastamise avalduste vastuvõtt algas 1. septembril. Avalduse esitamiseks on aega kuni 10. jaanuarini 2012.

Tallinn vabastab maamaksust kodualuse elamumaa kuni 1500 m² ulatuses. Tulenevalt maamaksuseadusest on maamaksust vabastamise aluseks vabastuse taotleja esitatud vormikohane avaldus. Avaldus maamaksust vabastamiseks on võimalik esitada kõigil Tallinna koduomanikel, seega on maamaksuvabastust võimalik taotleda ka kõigil korteriomanikel.

Kodualuse maa maksust vabastamiseks tuleb esitada avaldus ka pensionäridel, kes on seni saanud pensionäri maamaksuvabastust või -hüvitist. Represseeritud, kellele on varem maksuvabastus määratud, ei pea uut avaldust esitama.

"Riigiportaali eesti.ee kaudu maamaksust vabastamise avalduse esitamine on kiireim ja mugavaim moodus," ütles abilinapea Eha Võrk. "Elektrooniliselt avalduse esitamise süsteem on imelihtne ning see toiming võtab vaid paar minutit, soovitan seda kõigile internetivõimalusi kasutama harjunud koduomanikele," lisas ta.

Need, kellel avalduse elektrooniliselt esitamiseks oskust ja võimalust ei ole või on nende aadressandmetes tehnilisi ebatäpsusi, saavad aga esitada avalduse elukohajärgsesse linnaosavalitsusse, linnakantselei teenindussaali või linnavaraametisse. Allkirjastatud paberkandjal avalduse võib ka postiga elukohajärgsesse linnaosavalitsusse või linnavaraametisse saata.

Hetkel kuum