Eesti-Läti piiril võib peagi naaberriigi arsti valida

Anne Oja 17. september 2011, 15:46

Eesti ja Läti regionaalministrid soovivad teha arstiabi piirialadel kättesaadavaks ka naaberriigi elanikele, edastas siseministeerium.

Eile, 16. septembril Lätis Valkas toimunud Eesti-Läti piiriülese koostöö komisjon otsustas toetada ettepanekut, millega oleks kahe riigi piirialade elanikel juba 2013. aastal võimalik pöörduda arsti poole ja saada ravi mõlemas riigis.

„Me peame esiplaanile seadma ikka elanike heaolu. Piirialadel nagu Valga ja Valka on iga täiendav võimalus arstiabi kättesaadavuse ja kvaliteedi tõstmiseks kohalike elanike jaoks väga suur samm,“ kommenteeris regionaalminister Siim Kiisler. 

Sellesisulise ettepaneku on teinud ka Euroopa Komisjon, kuid seni pole see leidnud kõigi liikmesriikide heakskiitu. Kiisler ja Läti Vabariigi keskkonna- ja regionaalarengu minister Raimonds Vejonis jõudsid seisukohale, et Eesti ja Läti peaks selle mõtte teoks tegemata ilma kõikide EL liikmesriikide sellesisulisi otsuseid ära ootamata. 

„Kuigi Euroopa Komisjoni direktiiv veel ei kehti, on Eesti ja Läti seda meelt, et inimeste parem meditsiinialane teenindamine ei peaks sõltuma riikide erimeelsustest,“ selgitas Kiisler. Möödunud aasta septembris sõlmiti kahe riigi vahel ka kokkulepe piiriülese kiirabiteenuse osutamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. September 2011, 15:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing