Bank of China ei tee tehinguid mõnede Euroopa pankadega

Romet Kreek 20. september 2011, 09:39

Suure turutegija Hiina valuutaturul Bank of China on lõpetanud valuuta forwardite ja swappide tegemise mitmete Euroopa pankadega seoses Euroopa võlakriisiga, rääkisid kolm allikat Reutersile.

Nende Euroopa pankade sekka, kellega tehinguid ei tehta, kuuluvad ka Societe Generale, Credit Agricole ja BNP Paribas. Üheks põhjuseks, miks nende pankadega tehinguid teha ei soovita, on reitinguagentuuri Moody’s poolne pankade krediidireitingute kärpimine.

Ka üks teine Hiina pank on lõpetanud jüaani intressiswapitehingute tegemise Euroopa pankadega.

Bank of China peatas ka tehingute tegemise UBSiga, kuna selles pangas tegi üks kaupleja panga loata tehinguid, mille tagajärjel sai pank 2,3 miljardi dollari suuruse kahjumi.

„Euroopast tuleb nii palju halbu uudiseid,“ ütles üks anonüümseks soovida jäänud diiler. „Ma arvan, et teised pangad käituvad peatselt samuti.“

Aasia ja ka muud pangad on juba mitu kuud kärpinud Euroopa pankadele antud krediidiliine ja vähendavad riske (avatud positsioone), kuna ei soovi võtta Kreeka või mõne muu Euroopa perifeeriariigi maksujõuetuse riski.

Euroopa pangad on üha enam suurendanud Euroopa Keskpanga pakutud swapitehingute kasutamist, et pääseda mööda dollarite laenuks võtmise kõrgetest kuludest ning kuna pankadevahelisel rahaturul ollakse üha rahulolematumad tehingu vastaspoole riskide osas.

Teised hiina pangad nagu Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank ja Agricultural Bank of China ütlesid, et ajavad nagu tavaliselt Euroopa pankadega äri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2011, 13:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing