20. september 2011 kell 7:44

Brasiilia pakub Euroopale finantsabi

Brasiilia soovib euroala võlakriisis aidata. Rahandusminister Guido Mantega lubab, et Brasiilia võiks anda 10 miljardit dollarit ning lubab toetust ka Rahvusvahelise Valuutafondi kaudu.

Mantega pakub, et BRIC-riigid ehk siis lisaks Brasiiliale ka Venemaa, India ja Hiina annaksid Rahvusvahelise Valuutafondi käsutusse lisavahendeid, mida võiks siis kasutada Euroopa võlakriisi lahendamiseks.

Mantega kavatseb oma plaani esitleda ülehomme Washingtonis algaval BRIC riikide ja Lõuna-Aafrika kohtumisel. Mantega on varem teinud neile riikidele ettepaneku osta koordineeritult Euroopa riikide võlakirju, kuid see poolehoidu ei leidnud, kuna neid investeeringuid peetakse liiga riskantseteks. Nüüd leiab Brasiilia, et kui rahad liiguvad IMF-i kaudu, oleks investeering turvalisem. Brasiilia ise oleks valmis Euroopa toetuseks välja käima kuni 10 miljardit dollarit.

Huvist eurotsooni võlakirju osta on rääkinud ka Venemaa rahandusminister Aleksei Kudrin. "Ma arvan, et riigid kellel on suured valuutareservid, võivad selliseid pakkumisi kaaluda," ütles Kudrin eile ajakirjanikele, lisades samas et midagi kindlat ei ole Venemaa selles suhtes veel otsustanud.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum