Kas ettevõtjad kardavad uut kriisi? Äriplaanil selgub

ÄP 21. september 2011, 00:00

Valuutavahetuse ja investeerimiskulla müügiga tegeleva ASi Tavid suuromanik Alar Tamming usub, et majanduses on oodata langust üksikute ajutiste tõusudega, kuni rahandussüsteem on probleemid lahendanud ehk sisuliselt pankrotis pangad ja riigid peavad minema pankrotti ja süsteem peab korrastuma hakkama.

"Statistiliste numbrite järgi võib tulla stabiliseerumine praegustel tasemetel või isegi kasv, kuid see kasv tuleb eelkõige raha lisandumisest süsteemi, mitte paremast tööst," selgitab ta.

Tarkvaraettevõtte Webmedia Groupi suuromanik Priit Alamäe Eesti turul järgmist krahhi ei usu. "Eelmise kriisi tulemusena on meie majanduse struktuur oluliselt elutervem," põhjendab ta.

ASi Technopolis Ülemiste nõukogu liige Ülo Pärnits peab suurimaks ohuks uut panganduskriisi. Eesti majandus kasvab tema hinnangul järgmisel aastal 5%.

Tänasel Äriplaanil Tallinnas Nokia kontserdimajas räägivad autoriteetsed ja aktiivsed Eesti ettevõtjad oma ootustest ja hirmudest tuleva aasta suhtes, eelarvest ja äriplaanist aastaks 2012. Teiste seas esinevad Endel Siff, Fjodor Berman, Hillar Teder, Jaan Puusaag, Jürgen Ligi, Jüri Mõis, Madis Müller, Margus Reinsalu, Oleg Ossinovski, Priit Perens, Rain Lõhmus, Raivo Kütt, Riho Unt jt.

Uudiseid ja videoklippe Äriplaanilt loe täna Äripäeva veebist ning põhjalikku kajastust homsest lehest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 19:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing