Vene rubla vajus 11 kuu madalaimale tasemele

Raivo Sormunen 21. september 2011, 00:00

Ehkki jätkuvad probleemid Kreeka pärast ja Itaalia eilne reitingukärbe oleks pidanud euro alustalasid lõhkuma, oli peksupoiss hoopis Venemaa rubla, mis vajus Euroopa ühisraha vastu viimase üheteist kuu madalaimale tasemele. Euroopa Keskpanga ametlikuks kursiks registreeriti 43,14 rubla euro kohta, mis tegi idanaabri valuuta päevaseks languseks koguni üle 2 protsendi.

Venemaa keskpangal on jõudu rubla toetada. Peamiseks põhjuseks toodi uudistes välja pangad, mis hakkasid riigi peamise ekspordiartikli (nafta) hinnalanguse tulemusena rohkem rublat müüma.

"See sobib hästi kokku meie arusaamaga rubla dünaamikast, mis võtab arvesse euro ja dollari korrelatsiooni, ilma toetuspinnata nafta hinda ja fundamentaalseid riske, nagu näiteks Venemaa poliitiline ebastabiilsus, märkis Investcafe analüütik Anna Bodrova, kes ennustab sel nädalal rubla jätkuvat odavnemist dollari vastu.

Samas ei arva analüütik, et rubla lähikuudel dollari vastu siiski enam rohkem odavneb, kuna riigi keskpangal on mingiks ajaks jõud rubla devalveerimise limiteerimiseks täiesti olemas.

RIA Novosti andmeil oli turgudel näha kerget närvitsemist eelseisvate valimiste ja nende võimalikke tulemuste pärast. Kui juba detsembris toimuvad Venemaal riigiduuma valimised, siis detsembris on järg presidendivalimiste käes.

Valimised muudavad investorid närviliseks. "Intressimäärade tõus (möödunud nädalal tõstis Venemaa Keskpank üleöö hoiuste intressimäära, kuid langetas väljalaenatava raha hinda - toim) koos rubla nõrgenemisega on ebaloomulik ja osutab hinnatundetule kapitali väljavoolule," kirjutas investeerimispank VTB Capital oma analüüsis.

"Ning kõik see on kokku langenud mölluga Pravoje Delo erakonna ümber (ärimees Mihhail Prohhorov astus möödunud nädalal partei liidri kohalt tagasi - toim)," märkis VTB ning lisas, et selline valimiste-eelne segadus võib kiirendada raha väljavoolu riigist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 19:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing