Kullahoidlatesse ei mahu enam kuld ära

Romet Kreek 21. september 2011, 11:49

Singapuris asuv Swiss Precious Metalsi kullahoidla on täis, kuna aastaga on nõudlus viiekordistunud.

Kulla hoidmiseks mõeldud laoruumid on praktiliselt täis, kuna aastaga on nõudlus viiekordistunud. Ettevõte plaanib lao laiendamist. Investorid on valmis maksma kuni ühe protsendi oma kulla väärtusest aastas selle hoidmiseks turvalises hoidlas.

„Euroopa võlakriisi ja selle mõju Euroopa pankadele panevad Euroopa kliente otsima abi käegakatsutavatest väärtustest nagu kuld ja teised väärismetallid,“ ütles ettevõtte juhatuse esimees Jean-Francois Pages. „Nõudlus sobib täiesti kokku käimasoleva üleilmse finants- ja poliitilise kriisiga.“

Antud firma ja hoidla ei ole erandjuhtum. Barclays Capital alustas uue kullahoidla ehitust. Brink’s ja Deutsche Bank võivad lisada olemasolevatele kullahoidlatele lisapinda. Perthi kullamüntimiskoda laiendab esmakordselt alates 2003. aastast, kuna nõudlus kasvab 11aastase kulla hinnaralli järel, mil hind on seitsmekordistunud. Investorid on ostnud alates 2003. aastast 2198 tonni kulda kullaga tagatud börsil kaubeldavatesse fondidesse.

112 aasta vanune Perth Mint, mis rafineerib enam kui kaheksa protsenti kogu maailma kulla aastasest pakkumisest ning kuulub Western Australia osariigi valitsusele, võib ehitada tuleval aastal uue kullahoidla. Müntimiskoda müüb kulda alates müntidest kuni 400 untsiste ehk 12,4kiloste kullakangideni.

Suurbritannia suurim kullavedaja Brink’s kaalub lisada uut hoidmispinda, olles alles selle aasta alguses avanud uue Londoni kullahoidla. Barclays kavatseb avada tuleval aastal Londonis uue kullahoidla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. September 2011, 16:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing