Hiina jätkab jüaani tugevnemispoliitikaga

Maarja-Liis Mitri 26. september 2011, 21:35

Hiina keskpank seadis esmaspäeval jüaani sihi dollari suhtes rekordkõrgele tasemele, andes märku, et vaatamata globaalmajanduse ärevale olukorrale soovib Hiina jüaani tugevnemispoliitikaga jätkata, vahendab The Wall Street Journal.

Hiina Rahvapank kinnitas enne esmaspäevase kauplemise algust jüaani uueks sihiks dollariga võrreldes 6,3735, mis on kõrgeim tase pärast 2005. aastat. Jüaani ja dollari kursi suhe võib antud määrast hälbida 0,5% võrra nii üles kui ka allapoole.

Ametnike sõnul jätkab Hiina maailmamajanduse pessimistlikele väljavaadetele vaatamata jüaani järk-järgulist tugevdamist. Kuigi tugevam valuuta vähendab Hiina toodangu konkurentsivõimet välismaal, tõstes selle hinda, aitab kursi tugevnemine jällegi kaasa inflatsiooni allasurumisele. Lisaks seisab riik silmitsi rahvusvahelise survega, mis nõuab valuuta tugevnemist, et eemaldada Hiina toodangult ebaõiglaseks peetav konkurentsieelis. 

Keskpanga otsus tuleb ajal, mil globaalsed investorid on Hiina valuutat juba mitu päeva nõrgendanud, investeerides üha enam turvalisemaks peetavatesse safe-haven varadesse. Kuigi jüaan on Hiinas tugevalt valitsuse kontrolli all, on näiteks Hong Kongis võimalik nii jüaaniga kui ka valuutaga seotud futuuridega vabalt kaubelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. October 2011, 00:03
Otsi:

Ava täpsem otsing