Rootsis napib võid

Anu Jõgi 29. september 2011, 14:54

Rootsi suurim piimatoodete valmistaja Arla pole suutnud paar viimast nädalat poeriiulitele piisavalt võid saata, põhjuseks toorainepuudus, kirjutab Yle Uutiset.

Soome piimatootja Valio teatel ei saa nemad transporti suurendada, sest ka Soomes on toorainest puudus.

"Rootsis on piimatootmine sel aastal veidi vähenenud ja teisalt on inimeste tarbimisharjumused muutunud – inimesed on oma toiduvalikusse lisanud rasvasemaid tooteid," selgitas võipuudust Arla Ingmani kommunikatsioonijuht Outi Fagerlund.

Rootsi on olnud pikka aega või importija, nüüd on vaja importi suurendada. Kuigi Soome ekspordib võid. "Praegu on või nõudlus Rootsis eriti suur, aga Soome enda toorainenappuse tõttu ei suuda me eksporti suurendada," ütles Valio tulemusüksuse juht Reima Luomala.

Rootsis peetakse tähtsaks, et või oleks omamaine, võipuudust üritatakse nüüd lahendada, tuues teiste piimatoodete jaoks koort Taanist, et oma koorest saaks võid toota.

Ka Soomes on piimatoodang veidi vähenenud, kuid Arla Ingman ei pea seda murettekitavaks.

Tavaliselt suureneb või kasutamine aasta lõpus, kui piimatoodang omakorda kahaneb. Soome turuliider Valio on või piisavuse pärast mures. "Püüdleme Soomes sinnapoole, et kaup oleks pidevalt müügil. Võib siiski juhtuda, et mingil hetkel oleme me sunnitud Soomes müüki piirama," märkis Luomala.

Rootsi lehtedes juba õpetatakse inimesi, kuidas koorest ja cr?me fraiche'ist võid välja meelitada. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2011, 16:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing